AZTEK Halka Arz Bilgileri ve AZTEK İşlem Tarihi

AZTEK Halka Arz Bilgileri ve AZTEK İşlem Tarihi

7 Ağustos 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi halka arzı bu hafta gerçekleştirilecek. Borsa İstanbul’da AZTEK kodu ile işlem görecek olan şirketin halka arzında oransal dağıtım yöntemi benimsenmiş durumda. Şirket hisselerinin yüzde 45’i 3000 lot altı başvuru yapan bireysel yatırımcı için, yüzde 25’i 3001 lot üstü başvuru yapan bireysel yatırımcı için ve yüzde 30’u da yurtiçi kurumsal yatırımcı için ayrıldı. 25 milyon lotun 10,9 TL’den satılacağı AZTEK halka arz bilgileri ve AZTEK işlem tarihi detayları haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer halka arz haberleri için de buraya göz atılabilir.

AZTEK Halka Arz Bilgileri ve AZTEK İşlem Tarihi

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi halka arzında talep toplama 10 – 11 – 12 Ağustos Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Oransal dağıtım olduğu için T1 ve T2 bakiye kullanılamayacak. Halka arza nakit ya da hisse ve fon blokajı ile katılabilinecek.

Tüm aracı kurumlardan AZTEK halka arzına katılım sağlamak mümkün olacak. Lot başına 10,9 TL olarak belirlenen fiyat; 13,62 TL üzerinden yüzde 20 iskonto oranı ile tayin edilmiş durumda. Halka arz büyüklüğünün 272,5 milyon TL olarak gerçekleşmesi ön görülüyor.

Şirket, halka arzdan elde ettiği geliri şu şekilde kullanacağını deklare etmiş:

  • Gelirin yüzde 20’si ile Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ya da şirket yatırımı
  • Gelirin yüzde 15’i ile yurt içi mağaza açma
  • Gelirin yüzde 35’i ile işletme sermayesi finansmanı
  • Gelirin yüzde 30’u ile de kredi geri ödemesi

AZTEK Borsa İstanbul’da işleme başlamasından sonra herhangi bir fiyat istikrarı programı planlanmıyor.

AZTEK Arz Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? AZTEK Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

AZTEK halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirildiği için halka arz sonuçları 15 Ağustos Pazartesi günü açıklanacaktır. AZTEK hisselerin yatırımcı hesaplarına geçmesi de 15 Ağustos Pazartesi ile başlayan haftada gerçekleşecek olup, AZTEK borsada işlem görmeye başlamadan önce yatırımcıların hesaplarına lotlar geçecektir.

Bu konuda resmi açıklama yapılmamakla birlikte, oransal dağıtımlardaki gecikme dikkate alındığında AZTEK hisselerinin 16 Ağustos Salı günü yatırımcı hesaplarına yansıması beklenebilir. Halka arza katıldım ama hisse gelmedi diyorsanız bu habere göz atabilirsiniz. AZTEK borsa işlem tarihi hakkında da resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak AZTEK hisse borsa işlem tarihi 17 Ağustos Çarşamba olarak ön görülmektedir.