Hisse Haberleri YEOTK SMRTG BRMEN EUREN PAPIL PRDGS SAHOL EREGL SNICA 5 Aralık!

Hisse Haberleri YEOTK SMRTG BRMEN EUREN PAPIL PRDGS SAHOL EREGL SNICA 5 Aralık!

5 Aralık 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

YEOTK SMRTG BRMEN EUREN PAPIL PRDGS SAHOL EREGL SNICA hisse haberleri 5 Aralık 2022 tarihi itibarı ile şirketlerin yaptığı resmi açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri YEOTK SMRTG BRMEN EUREN PAPIL PRDGS SAHOL EREGL SNICA 5 Aralık 2022!

YEOTK- Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 75 MW gücünde Güneş Enerjisi Üretim Santrali ve 75 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi önlisansı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna başvuru yapıldı. Bu başvuru ile birlikte YEOTK’in toplam önlisans başvuru gücü; Güneş Enerjisi Üretim Santrali için 403 MW, bataryalı elektrik depolama tesisi için 403 MWsaat olmuştur.

SMRTG– Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş., bir gruba bağlı 2 firmadan anahtar teslim Güneş enerjisi santrali kurulumu projelerine istinaden KDV hariç toplam 6.177.000,00 ABD Doları bedel tutarında sipariş onayı almıştır.

BRMEN- BRMEN’in %100 bedelli sermaye artırımı başvurusu SPK tarafından onaylanmıştır.

EUREN– Şirketin %350,29 bedelsiz sermaye artırımı başvurusu SPK tarafından onaylanmıştır.

PAPIL – Şirket tarafından Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde kullanılmakta olan Otomatik Parmak ve Avuç İzi Teşhis Sistemi’nin Haziran 2023’e kadar parçalı bakım ve onarımı işi için 3,6 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

PRDGS– Pardus Girişim, Non Nocere adlı projeye 1.5 milyon TL tutarında yatırım yaptı.

SAHOL – Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Enerjisa Üretim tarafından satın alınan Akhisar RES ve devreye alınan Erciyes RES yatırımları ile birlikte rüzgar enerjisindeki kurulu gücünü 332 MW’a yükseltildi ve rüzgar enerji santral sayısının 5 çıktığı açıklandı.

EREGL– Şirket tarafından 10 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

SNICA (Sanica Isı Sanayi)- SNICA payları 05/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.