PLTUR ve BRKVY Halka Arz Detayları

PLTUR ve BRKVY Halka Arz Detayları

4 Aralık 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Aralık ayının ilk halka arzları açıklandı. Bu hafta SPK Bülteni genel teamülün aksine Perşembe akşamı değil, Cuma akşamı (2 Aralık) yayımlandı. Halka arz var mı merakı ile beklenen bültenden 2 şirketin halka arzına onay çıktı. Buna göre Platform Turizm PLTUR kodu ile ve Birikim Varlık da BRKVY kodu ile halka arz edilecek. PLTUR ve BRKVY halka arzlarına dair detaylar içeriğimizde derlenmiştir, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

PLTUR ve BRKVY Bu Hafta Halka Arz Tarihleri Belli Mi?

PLTUR kodu ile halka arzı gerçekleştirilecek Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için henüz halka arz tarihi açıklanmadı. Benzer şekilde, BRKVY kodu ile halka arzı gerçekleştirilecek Birikim Varlık Yönetim Şirketi için de henüz halka arz tarihi açıklanmadı. Her 2 şirketin halka arzı için de tarihler 5 Aralık 2022 Pazartesi ile başlayan haftada netleşecek. Tarihler netleştiğinde tarafımızdan ayrıca haberleştirilecek.

PLTUR Eşit mi Oransal mı?

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzı tamamen eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Diğer tüm detaylar ise şu şekilde:

  • 49 milyon 500 bin Lot
  • Fiyat 9,10 TL (lot başı)
  • Tamamı Eşit Dağıtım
  • 450 milyon 450 bin TL Arz Büyüklüğü

PLTUR Kaç Lot Düşer?

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzında katılım sayısına göre düşmesi muhtemel lot sayıları şu şekilde:

✓ 300.000 Katılıma 165 Lot karşılığı yaklaşık 1501 TL

✓ 400.000 Katılıma 124 Lot karşılığı yaklaşık 1128 TL

✓ 500.000 Katılıma 99 Lot karşılığı yaklaşık 900 TL

✓ 600.000 Katılıma 83 Lot karşılığı yaklaşık 755 TL

BRKVY Eşit mi Oransal Mı?

BRKVY kodu ile halka arzı gerçekleştirilecek Birikim Varlık Yönetim Şirketi “bireysele eşit” dağıtım yöntemi ile arz edilecek. Birikim Varlık Yönetim Şirketi halka arz detayları aşağıdaki gibidir:

  • 12 milyon lot
  • Fiyat 14,20 TL lot başı
  • Bireysele eşit dağıtım
  • 170 milyon 400 bin TL arz büyüklüğü

BRKVY Kaç Lot Düşer?

Birikim Varlık Yönetim Şirketi halka arzında tamamen eşit dağıtım yöntemi olmadığından bireysel yatırımcılara kaç lot düşeceğini kestirmek tam olarak mümkün değil. Bununla birlikte 50 lot ile 100 lot arası kişi başı dağıtım gerçekleştirilebilir. Yani takribi 700 TL ila 1500 TL aralığında bir dağıtım yapılabilir bireysel yatırımcılara…