Hisse Haberleri KMPUR ACSEL HDFGS BIGCH AZTEK ALARK IMASM MAKTK MEGAP PENTA 5 Temmuz!

Hisse Haberleri KMPUR ACSEL HDFGS BIGCH AZTEK ALARK IMASM MAKTK MEGAP PENTA 5 Temmuz!

5 Temmuz 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KMPUR ACSEL HDFGS BIGCH AZTEK ALARK IMASM MAKTK MEGAP PENTA gibi önemli hisse haberleri 5 Temmuz 2023 tarihi itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bunların dışında  diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri KMPUR ACSEL HDFGS BIGCH AZTEK ALARK IMASM MAKTK MEGAP PENTA 5 Temmuz 2023!

KMPUR – Şirketin Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı kapsamında ES-101 B sertifikası almaya hak kazandığı açıklandı.

ACSEL – Şirketin yıllık 2.500 ton kapasiteli yeni saf CMC tesisi yatırımı kapsamında yeni fabrika binasının inşasının tamamlanarak, üretim hattının montajına başlandığı, üretime Eylül’de başlanmasının planlandığı açıklandı.

HDFGS – Şirketin Colendi Holdings Limited’e pay başına 2 dolar değer üzerinden toplamda 1.000.000 adet D Grubu pay için 2 milyon dolar yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

BIGCH – Şirketin Haziran ayında 5 şube açtığı belirtildi.

AZTEK – Şirketin Harman International tarafından, InfinityLab markasının Türkiye yetkili distribütörü olarak atandığı açıklandı.

ALARK – 1-) 400 milyon TL sermayeli gübre sektöründe faaliyet göstermek üzere bir şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı. 2-) Şirket bağlı ortaklığı Alsera tarafından Aydın’da 13.370 m2’lik seranın 58,5 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

IMASM- Borsa İstanbul yaptığı açıklama ile İmas Makina (IMASM) hisselerinin endekslerde kullanılan fiili dolaşımdaki pay oranlarının değiştiğini duyurdu. IMASM fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 38 olarak açıklandı.

MAKTK- Borsa İstanbul yaptığı açıklama ile Makina Takım (MAKTK) hisselerinin endekslerde kullanılan fiili dolaşımdaki pay oranlarının değiştiğini duyurdu. MAKTK fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 40 olarak açıklandı.

MEGAP- Borsa İstanbul yaptığı açıklama ile Mega Polietilen (MEGAP) hisselerinin endekslerde kullanılan fiili dolaşımdaki pay oranlarının değiştiğini duyurdu. MEGAP fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 73 olarak açıklandı.

PENTA- Borsa İstanbul yaptığı açıklama ile Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım (PENTA) hisselerinin endekslerde kullanılan fiili dolaşımdaki pay oranlarının değiştiğini duyurdu. PENTA fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 37 olarak açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!