Hisse Haberleri 22 Haziran ve TCMB Faiz Kararı!

Hisse Haberleri 22 Haziran ve TCMB Faiz Kararı!

22 Haziran 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

EREGL EKGYO SMRTG CVKMD AZTEK ASUZU ATAGY IZMDC IMASM RYSAS IHAAS BOSSA ARASE OTTO SARKY hisse haberleri 22 Haziran itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Bunların yanı sıra merakla beklenen TCMB faiz kararı da açıklanmıştır. Detayları aşağıdan inceleyebilirsiniz… Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri 22 Haziran ve TCMB Faiz Kararı!

*TCMB bir hafta vadeli repo faiz oranını %15,00 seviyesine yükseltti. (Beklenti %20,00, Önceki %8,50)

*SPK; Reysaş (RYSAS), Sarkuysan (SARKY), İhlas Haber Ajansı (IHAAS), Bossa (BOSSA), Doğu Aras Enerji (ARASE)ve Otto Holding’in (OTTO) sermaye artırımlarını onayladı.

EREGL – 2013 yılında şirket aleyhine açılan 10,8 milyon TL’lik davanın bir sonraki duruşma tarihinin 22 Kasım olarak belirlendiği açıklandı.

EKGYO – İstanbul Başakşehir Kayabaşı 9. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici ile imzalandığı Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri 6,4 milyar TL olduğu açıklandı.

SMRTG – Şirket ile Sumec Energy arasında uzun vadeli iş birliği sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

CVKMD – Şirket ile yurt dışı bir müşterisi arasında 2,9 milyon dolarlık Maden Cevheri Satışı konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

AZTEK – Şirket ile MGROS arasında JBL markalı kulaklık ve hoparlörlerin Türkiye genelinde MGROS mağazaları kanalıyla satışı amacıyla iki yıllık Tedarik Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ASUZU – Şirketin Gürcistan distribütörü GT Group’den 154 adet otobüs siparişi aldığı, Şubat 2024’e kadar teslimatların gerçekleşeceği açıklandı.

ATAGY – Çanakkale’deki gayrimenkulün, kalan inşaat işlerinin yapımı için şirket ile Volkan Günaydın V4 İnşaat ile imzalanan sözleşme kapsamında, inşaatın yapı ruhsatı müteahhit firma değişikliği sebebi ile yenilendiği açıklandı.

IZMDC – Şirketin %85,4 bağlı ortaklığı İzdemir Enerji’nin Manisa’da yenilenebilir enerji üretimi alanında 147 MWe üretim hacmine sahip arazi üzerine, 24,1 MWe kurulu gücünde GES yatırımı yapılacağının açıklanması sonrasında, 24,1 MWe kurulu gücünde GES yatırımı kapsamında Bakanlık tarafından 361,1 milyon TL tutarlı Yatırım Teşvik Belgesinin alındığı açıklandı.

IMASM – Alev Özavşar tarafından 6.645.037 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvuru yapıldığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!