Önemli Hisse Haberleri 21 Haziran 2023!

Önemli Hisse Haberleri 21 Haziran 2023!

21 Haziran 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

SASA, SISE, MGROS, ARCLK, ISCTR, EMKEL, YKBNK, TNZTP, KOPOL, EUPWR, DESA, GENTS gibi önemli hisse haberleri 21 Haziran 2023 itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir; aşağıdan inceleyebilirsiniz. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 21 Haziran 2023!

SASA– Sasa, dünyanın en büyük propan dehidrojenasyon ünitesini Türkiye’de inşa edecek. *SASA, Honeywell Oleflex ile iş birliğini duyurdu.

SISE– Şişecam, Gürcistan’daki ikinci cam ambalaj fırınını yaklaşık 20 milyon euro yatırımla yeniledi.

ARCLK– Arçelik tarafından yapılması planlanan Aksaray ili Ortaköy ilçesindeki GES projesinin ÇED süreci başladı.

MGROS – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AAA (tr) olarak belirlendiği, kısa vadeli ulusal notunun teyit edildiği açıklandı.

ISCTR – Yurt dışında 94 gün vadeli 28,6 milyon sterlin tutarında bono ihraç edildi.

EMKEL – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun ürün yelpaze geliştirilmesinde ve işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

YKBNK – Bankanın tahsili gecikmiş alacak tutarı 1,1 milyar TL olan alacağın Birleşim Varlık Yönetim, Dünya Varlık Yönetim, GLCVY ve Sümer Varlık Yönetim’e toplam 333,5 milyon TL bedelle satılmasına karar verildiği açıklandı.

TNZTP – İzmir Balçova’da bulunan AVM ve Otel/Rezidans binasından oluşan kompleks yapının tamamının satın alınması kapsamında Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

KOPOL – Halka arzdan elde edilen fonun 137,0 milyon TL’lik kısmının işletme içi harcamalarda kullanıldığı açıklandı.

EUPWR – Ankara Sincan’daki 6.762 m2’lik fabrika binası ile arsanın 59 milyon TL bedelle satın alındığı açıklandı.

DESA- DESA yüzde 397,74521 bedelsiz sermaye artırımına gidiyor. Sermaye artırımı neticesinde yatırımcılar 1 adet (lot) hisseye karşılık 3,9774521 adet hisse alacak.

GENTS- GENTS yüzde 33,78388 bedelsiz sermaye artırımına gidiyor. Sermaye artırımı neticesinde yatırımcılar 1 adet (lot) hisseye karşılık 0.3378388 adet hisse alacak.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!