Mikro Yazılım Sahibi Kim? Mikro Yazılım Halka Arz Ne Zaman?

Mikro Yazılım Sahibi Kim? Mikro Yazılım Halka Arz Ne Zaman?

5 Temmuz 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

SPK’ya başvuruda bulunmuş, halka arz onayı bekleyen şirketlerden biri de Mikro Yazılım. 1988 yılında kurulmuş olan Mikro Yazılım, ilerleyen yıllarda pek çok şirketi bünyesine katması ile birlikte Mikrogrup’u oluşturmuştur. Ülkemizin önemli yazılım firmaları arasında yer alan şirket hakkında merak edilen Mikro Yazılım sahibi kim, MKROY halka arz ne zaman, ne iş yapar, ne zaman kuruldu ve benzeri gibi soruların cevaplarını içeriğimizde derledik. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Mikro Yazılım Ne İş Yapar? Mikro Yazılım Sahibi Kim?

Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş, küçük orta ve büyük ölçekli şirketlere ticari yazılım hizmeti vermektedir.  2017 yılında Turkven ve Earlybird Venture Capital’den yatırım alan şirket 2018 yılında Zirve Yazılım’ı, 2019 yılında ise Paraşüt’ü bünyesine katmıştır. 2020 yılında  Muhasebetech’i ve Shopside’ı; 2021’de  MevzuatTR ‘yi ve 2022’de ise e-Mükellef’i ailesine katan Mikro Yazılım, Mikrogrup’u oluşturmuş oldu.

Mikro Yazılım Ne Zaman Kuruldu?

Mikro Yazılım 1988 yılında kurulmuştur. Şirketin günümüzdeki genel müdürü Göktekin Dinçerler’dir.

Mikro Yazılım Halka Arz Ne Zaman? MKROY Hisse!

Mikro Yazılım izahnamesini SPK’ya sunmuş olup, halka arz için onay beklemektedir. Ancak henüz halka arz tarihi belli değildir. MKROY kodu ile halka arz olacak şirketin konsorsiyum liderliğini Yapı Kredi Yatırım ve İş Yatırım yapacaktır. Şirketin yüzde 54,35’lik kısmı ( ek satış hariç) halka arz edilmek istenmektedir. Şirket 83.397.460 adet pay ve talep doğrultusunda 12.509.619 adet lotu halka açmayı planlamaktadır.

Şirketin halka arzı hakkında açıklamada bulunan Genel Müdür Göktekin Dinçerler, 2021’in Eylül ayı itibarı ile muhasebe ve ticari yazılım programları ile e-Dönüşüm hizmetleri sundukları 100 bini aşkın müşterileri olduğunu dile getirdi. Türkiye genelinde 350’yi aşkın iş ortakları bulunduğunu belirten Dinçerler, 420 çalışan ve 120’yi aşkın AR-GE ve yazılım geliştirme ekibine sahip olduklarını belirtti. Dinçerler, Türkiye’de e-dönüşüm alanında yüzde 19’luk bir oranla güçlü pazar payına sahip olduklarını deklare etti.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!