Hisse Haberleri BOSSA MIATK GESAN KRONT TUPRS ZOREN KOPOL CVKMD 1 Nisan!

Hisse Haberleri BOSSA MIATK GESAN KRONT TUPRS ZOREN KOPOL CVKMD 1 Nisan!

1 Nisan 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

BOSSA MIATK GESAN KRONT TUPRS ZOREN KOPOL CVKMD ELITE KORDSA YUNSA SISE CONSE hisse haberleri şirketlerin yaptığı resmi açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir, aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri BOSSA MIATK GESAN KRONT TUPRS ZOREN KOPOL CVKMD 1 Nisan 2023!

BOSSA- Bossa, dağıtılabilir kârını özkaynakları güçlendirmek amacıyla dağıtmayıp Şirket bünyesinde bırakılmasına karar verdi.

MIATK- Mia Teknoloji (MIATK), mevcut bilanço yapısını daha da güçlendirmek ve nakit akışını daha sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için kâr dağıtımı yapmayacak.

GESAN – Şirket sermayesinin 115 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 345 milyon TL artışla 460 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KRONT – Şirket sermayesinin 14,3 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 28,5 milyon TL artışla 42,8 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

TUPRS – Şirket sermayesinin 275,3 milyon TL’den %600 oranında bedelsiz olarak 1,7 milyar TL artışla 1,9 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

ZOREN – Zorlu Holding tarafından 4,18 TL fiyattan özel emirle 10.300.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %41,01’e geriledi.

ELITE – Şirket sermayesinin 54 milyon TL’den %140 oranında bedelsiz olarak 75,6 milyon TL artışla 129,6 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KOPOL/ CVKMD– SPK, Koza Polyester Sanayi ve Ticaret AŞ ve CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ ‘nin halka arz başvurusuna onay verdi.

KORDSA- Kordsa, lastik endüstrisindeki bilgi birikimini inşaat güçlendirme teknolojilerinde ön plana çıkaracak. Daha çok köprü, tünel, viyadük ve raylı sistemler gibi projelere imza atan şirket, deprem sonrasındaki ihtiyaçla konut projelerine de odaklanacak.

YUNSA – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AA+ (tr), kısa vadeli ulusal notunun J1+ (tr), görünümlerinin stabil, uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunun BB not görünümünün negatif olarak belirlendiği açıklandı.

SISE- Şişecam, Ciner Grubu’nun Stockton liman projesine 12 milyon dolara ortak olacak.

CONSE- Consus Enerji (CONSE), net dönem kârını geçmiş yıllar zararına mahsup etmesinin ardından geriye dağıtılabilir kârı kalmaması nedeniyle kar payı dağıtmayacak.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!