Koza Polyester ve CVK Maden Halka Arz Oluyor!

Koza Polyester ve CVK Maden Halka Arz Oluyor!

31 Mart 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

30 Mart 2023 tarihinde yayımlanan SPK bülteninden iki şirketin halka arzına onay çıktı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararına göre Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş ile CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş halka arz oluyor. İşte detaylar… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Koza Polyester Hakkında! Koza Polyester Kimin?

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret 2012 yılında Gaziantep’te kurulmuştur. Akınal ailesine ait olan şirket ülkemizin kontinü polimerizasyondan elyaf üretimi gerçekleştiren en önemli şirketlerinden biridir. Elyaf üretimi kapasitesi bakımından Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan şirket 2013 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Koza Polyester Halka Arz Detayları!

Koza Polyester KOPOL kodu ile halka arz oluyor. Bireysele eşit yöntemi ile dağıtımı yapılacak olan KOPOL’ün hisse fiyatı 24,5 TL olarak belirlenmiş durumda. Koza Polyester toplamda 44.390.000 lotu halka arz edecek.

Yayımlanan taslak izahnameye göre halka arz büyüklüğü 1 milyar TL olacak. Konsorsiyum liderliğini Garanti Yatırım’ın yapacağı halka arzda tahsisat oranları henüz belli değil. En çok merak edilen konulardan biri olan Koza Polyester talep toplama tarihi de henüz kesinleşmemekle birlikte 4- 5- 6 Nisan tarihlerinin olması bekleniyor.

CVK Maden İşletmeleri Hakkında! CVK Maden Kimin?

CVK Madencilik 1990 yılında tamamen yerli sermaye ile Kayseri’de kurulmuştur. CVK Madencilik yüksek kalitede krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit ve benzeri gibi metaller üretmekte olup altın üretimi için de çalışmalarını sürdürmektedir. CVK Madencilik yönetim kurulu başkanı M. Burak Telcioğlu’dur.

CVK Maden Halka Arz Detayları!

CVK Maden İşletmeleri halka arzı taslak izahnameye göre sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemi ile gerçekleştirilecek. Halka arz ile sermayenin 42 milyon TL’ye yükseltilmesi bekleniyor.

CVK Maden İşletmeleri halka arzında konsorsiyum lideri Tera Yatırım olacak ve oransal dağıtım yöntemi kullanılacak. Halka arz ile birlikte şirketin halka açıklık oranı yüzde 20 olacak. 882.000.000 TL büyüklüğünde olan halka arzda 1 lira nominal bedelli hisse fiyatı 105 TL olacak. Şirketin hisse kodu ise “CVKMD” şeklinde. CVK Maden talep toplama tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da, talep toplamanın 4- 5-6 Nisan günlerinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!