KOPOL İşlem Tarihi! KOPOL Halka Arz Bilgileri!

KOPOL İşlem Tarihi! KOPOL Halka Arz Bilgileri!

5 Nisan 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Koza Polyester bugün (5 Nisan) talep toplamaya başladı. İskontolu hisse fiyatı 24,50 TL olarak belirlenen şirketin halka arzı bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştiriliyor. Peki KOPOL işlem tarihi ne zaman, kaç lot verir, halka arz detayları neler, inceleyelim… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KOPOL Halka Arz Bilgileri!

Koza Polyester Sanayi A.Ş halka arzında talep toplama 5- 6- 7 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bireysele eşit dağıtım yöntemi kullanılan halka arzda pay tahsisatı bireysele yüzde 75, kurumsala yüzde 25 şeklinde düzenlenmiş durumda.

KOPOL arzında toplam 44.390.000 lot satılacak ve toplam arz büyüklüğü 1.087.555.000 TL. konsorsiyum liderliğini Garanti Yatırım’ın yaptığı halka arzda, halka arz giderleri çıkarıldıktan sonra toplam 550.960.152 TL gelir sağlanacaktır.

KOPOL Kaç Lot Verir?

Koza Polyester halka arzında bireysel yatırımcıya 33.292.500 lot ayrılmış durumda. Bireysele eşit dağıtım yöntemi kullanılan ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen EKSUN halka arzına 1,2 milyon civarında yatırımcı katılmıştı. EKSUN da olduğu gibi KOPOL halka arzında da böyle bir katılım sayısı olursa her yatırımcıya 27-28 adet pay düşebilir. Bunu talep toplama süresi tamamlandıktan sonra yapılacak açıklama neticesinde öğreneceğiz.

KOPOL Halka Arz Geliri Nereye Harcanacak?

Koza Polyester Sanayi A.Ş halka arzı onaylı izahnamesine göre halka arz gelirinin yüzde 75- 80’lik kısmı finansal borçların ödenmesinde kullanılıp, kalan yüzde 20- 25’lik dilim ise işletme sermayesine aktarılacaktır. Fon kullanımının ardından net şirket borcunun 1,6 milyar TL’den 1,1 milyar TL’ye düşmesi beklenmektedir.

KOPOL İşlem Tarihi Ne Zaman?

Koza Polyester’in 10 Nisan Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde işleme başlaması öngörülmektedir.

Koza Polyester Ne İş Yapar?

Koza Polyester Sanayi A.Ş 2011 yılında Gaziantep merkezli olarak kurulmuş bir şirkettir. Şirketin başlıca faaliyet alanı polyester elyaf, polyester cips ve plastifiyan üretim ve satışıdır. Koza Polyester giyim, ev tekstili, dokumasız kumaş ürünleri ve dolgu malzemeleri üretimi yapan şirketlere polyester elyaf, film, plastik ve masterbach üreticilerine polimer/ cips ve kablo; kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine ise plastifiyan satışı gerçekleştirmektedir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!