Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

12 Ocak 2020 3 Yazar: Emine Zaman

Hesap işletim ücretlerinin yasal zemine kavuşmasının akabinde bankalardan iade alamayan vatandaşlar hesap işletim ücreti tahsilatı yapmayan bankalara yönelmeye başladılar. Hesap işletim ücretlerinde çok değişken tutarlarla karşılaşılan bankacılık sektöründe bu duruma tepki gösteren müşteriler için alternatifler mevcut. Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2020 senesi itibari ile hangileri? Bu konuda haberimizdeki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Aşağıda şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların haricinde de hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmayan bazı hesaplar bulunmaktadır. Bu hesaplar, bankaların emekli, öğrenci ya da asker gibi müşteri grupları için tayin ettikleri mevduat hesaplarıdır. Bu şekilde bankaların tayin ettiği müşteri grupları için hesap işletim ücreti alınmayan hesaplara ayrıca buradan göz atabilirsiniz…

Kuveyt Türk Katılım Bankası Senin Bankan

Katılım Bankacılığı sektörünün ülkemizde faaliyet gösteren en köklü aktörlerinden biri konumunda olan Kuveyt Türk Katılım Bankası “Senin Bankan” uygulaması kapsamında müşterilerinden hesap işletim ücreti tahsilatı yapmamaktadır.

Enpara.com

Enpara.com hesap işletim ücreti dahil pek çok bankacılık hizmetinden yararlanabileceğiniz ve yararlandığınız hizmetler için ücret ödemeyeceğiniz bir adrestir. QNB Finansbank tarafından oluşturulmuş şubesiz bankacılık enpara.com’da hesap işletim ücreti gibi para transferleri için de ücret talep edilmemektedir.

Yapı Kredi Bankası Nuvo

Yapı Kredi Bankası tarafından oluşturulan Nuvo kapsamında tıpkı enpara.com’da olduğu gibi hesap işletim ücreti ve para transferleri ücreti bulunmamaktadır. nuvo.com.tr adresinde hizmet veren ve Yapı Kredi tarafından hizmete sunulan uygulama kapsamında şubesiz bankacılık hizmeti verilmektedir. Hesap işletim ücreti, havale ücreti, EFT ücreti Nuvo’da da tahsil edilmemektedir.

  • CEPTETEB Hesap işletim ücreti almamaktadır.
  • Albaraka Türk’ün hesap işletim ücreti almadığı pek çok hesabı vardır.
  • Türkiye Finans’ın hesap işletim ücreti almadığı hesaplar vardır.

Her Bankanın Hesap İşletim Ücreti Almadığı Hesapları Vardır!

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak bankaların hesap işletim ücreti almadığı hesaplar bulunmaktadır. Bunlar:

  • Emekli maaş hesabı
  • Banka ile anlaşmalı kurum hesabı
  • Banka maaş hesabı
  • Öğrenci hesabı
  • Asker hesabı

Bütün bu seçeneklerin haricinde, bankanızı değiştirmek istemiyor ancak aynı zamanda hesap işletim ücreti de ödemek istemiyorsanız, yapmanız gereken bankanız ile görüşerek talep edilen miktarda vadesiz hesabınıza otomatik ödeme talimatı ya da fatura ödeme talimatı vermektir. Bu sayede hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmaz. Hesap İşletim Ücreti Tahsilatı Nasıl Geri Alınır?