Hayvan Severlere Müjde! Köpek Eğitimi ve Köpek Okulu Merkezi Açıldı

Hayvan Severlere Müjde! Köpek Eğitimi ve Köpek Okulu Merkezi Açıldı

6 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Evde ya da bahçeli ortamda köpek beslemek sorumluluk isteyen bir iştir. Onların sadece beslenmesini sağlamak duygusal açıdan tatmin olmalarına yeterli olmuyor. Güven duymaları ve ilgi görmeleri mutlulukları için önemli kriterler oluyor. Köpekler ve sahipleri birbirlerinden beklenti içindeler. Peki, nedir o beklentiler?

Köpek bolca sevilmek ve ilgilenilmek isterken sahibi otorite kurabilmeyi ve kuralların dışına çıkılmaması ister. Özellikle tuvalet, havlama gibi sorun yaratacak konular ortadan kalktığında uyum içinde bir ilişki oluşur. Hatta kimi sahiplenenler koruma köpek eğitimi aldırıp mekanlarında güvenliği sağlayabilirler.

Köpek Eğitim Okulunda Neler Yapılır?

Köpekler için güven verici ve eğlenceli bir ortam oluşturarak verilen eğitimler köpek eğitim merkezlerinin yeni üyelerinin artmasını sağlıyor. Gittikçe bilinirliliği artan bu yerlerde özellikle koruma köpek eğitimi sıkça tercih ediliyor. Köpekler doğru savunmanın ve saldırı taktiklerinin verilmesiyle gerçek bir korumacının yerini tutuyor.

Köpek eğitim okulları her cinsten köpek ile ilgilenebilecek yeterli imkana, bilgiye ve ekibe sahiptir. Bu yüzden alınan eğitimler her zaman olumlu sonuç buluyor.

Hangi Cins Köpekler İtaat Eğitimi Alabilir?

Köpeğin cinsi, yaşı, duygusal travmaları verilecek eğitimin yöntemini belirliyor. Küçük cinslerden olan terrierler otorite kurmada zorlanılan ve itaat eğitimi verilmesi gereken cinslerdendir. Terrier köpek itaat eğitimi için köpek eğitim merkezlerinde tut, bırak ve hayır komutları öncelikli kazanımlardır.

Köpekleri hayvan sahipleri kadar önemseyen ve işini profesyonellikle yürüten House of İstanbul eğitim basamaklarını özveriyle geçiyor ve geriye mutlu bir hayvan sever bırakıyor. Özellikle sosyal ortamda yürüme zorlukları hayvan severlerin kâbusu halindeyken Terrier köpek itaat eğitimi sayesinde eğlenceli bir hal alıyor.

Koruma Köpekleri 

Koruma köpekleri gerek sosyal ortamda gerekse ev ortamında ihtiyaç halinde sahiplerine savunma sağlayacak özel eğitimli köpeklerdir. Bu eğitimi alabilmeleri için köpeğin küçük yaşlarda geçirmiş olduğu bir travmanın olmaması ve koku duyarlılığının yüksek ölçüde olması önemli kriterdir. Bodyguard köpek eğitimi adı da verilen bu eğitim köpek sahipleriyle iş birliği yapılarak yürütülüyor.

Hayvan Severlerin Tercih Ettiği Merkezler 

Ailenin sevimli üyelerinin mutlu olmaları hayvan severler için kuşkusuz önemli bir faktör. Onları mutlu edecek ve toplum içinde rahatlık sağlayacak eğitimlerin verildiği köpek okulları köpek sahiplerinin gözdesi. House of İstanbul tüm hayvan severleri hoşnut edecek donanımıyla gerek eğitmenleri gerekse oldukça geniş eğitim alanıyla köpeklerin de eğlence mekânı. Diğer alanlarda olduğu gibi son derece önemli ve sorumluluk gerektiren bir eğitim olan köpek eğitimi uygulamasında ön plana çıkmış ve güzel sonuçlar alınmıştır.

En Çok Tercih Edilen Eğitimler 

Köpek sahiplerinin ihtiyacına ve köpeğin yapısına yönelik birçok eğitim türü olmasına rağmen en çok tercih edilen eğitim itaat eğitimidir. Sahiplenilen her köpeğin kurallara uyum sağlaması zaman gerektirir ve eğer bu doğru yöntemlerle yapılmazsa kalıcı sorunlar oluşturabilir. Tam da bu sebeple itaat eğitiminin köpeğe verilmesi gerekiyor. Bu eğitim alanında uzman kişiler tarafından verildiğinde kalıcı bir etki sağlıyor. Ne var ki eğitimin etki etmesinde en büyük rol yine hayvan severin kendisine düşüyor.

Zira, verilen eğitim istikrarlı ve özverili bir biçimde uygulanmaya devam edilmezse bir önemi kalmıyor. Eğitmenin yol gösterdiği şekilde ilerlemek, gerekli püf noktaları almak ve uygulamak itaat eğitiminin sorunsuz şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyor. Köpek, köpek sahibi ve eğitmen eğitim sürecini birlikte yürüttüğünde imkansızmış gibi görünen tüm sorunlar ortadan kalkıyor. Şimdilerde revaçta olan Hause of İstanbul bu hizmeti vermek için yeni adaylarını bekliyor.