GUBRF: Gübretaş Depolama ve Torbalama Tesisi İnşa Edecek

GUBRF: Gübretaş Depolama ve Torbalama Tesisi İnşa Edecek

4 Ağustos 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

GUBRF: Gübretaş depolama ve torbalama tesisi inşa edecek… Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’den yapılan açıklamada; Kocaeli Yarımca Tesisleri bünyesinde 110.000-ton kapasiteli bir depolama ve torbalama tesisinin inşasının gerçekleştirileceği ve bu kapsamda şirket yönetim kurulunun idareye yetki verdiği belirtildi. Söz konusu tesisin 2 yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığı vurgulanırken, 23.783-m2 kapalı alana sahip olacağı ifade edildi. Ayrıca, yapılacak olan yeni depolama ve torbalama tesisiyle birlikte Yarımca Tesisleri’nin toplam depolama kapasitesi 160 bin ton olacağının da altı çizildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca GUBRF haberleri için de buraya göz atılabilir.

GUBRF: Gübretaş Depolama ve Torbalama Tesisi İnşa Edecek

Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’den konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Yönetim kurulumuz, Kocaeli Yarımca Tesisleri bünyesinde 110.000-ton kapasiteli bir depolama ve torbalama tesisinin inşası ile ilgili süreçlerin yürütülmesi için idareye yetki vermiştir.

23.783-m2 kapalı alana sahip olacak tesisin yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır. Yapılacak olan yeni depolama ve torbalama tesisiyle birlikte Yarımca Tesisleri’nin toplam depolama kapasitesi 160 bin ton olacaktır. Yeni depolama ve torbalama tesisi, operasyonel iş süreçlerinde iyileşme sağlayacak olup bunun sonucunda ürün maliyetlerine ve kalitesine olumlu yönde etki edecektir.

Konu ile alakalı gelişmeler hususunda kamuoyu bilgilendirilecektir. ”


Gübretaş depolama ve torbalama tesisi inşa haberi ile ilgili kaynak link: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/954677