Instagram Gönderilerinizi Nasıl Öne Çıkarırsınız?

Instagram Gönderilerinizi Nasıl Öne Çıkarırsınız?

4 Ağustos 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Günümüzde en popüler sosyal medya platformu olan Instagram milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Kişisel, kurumsal, işletme ve benzeri hesaplar açabildiğimiz Instagram’ı doğru şekilde kullanarak insanlarla etkileşimde bulunmak mümkündür. Algoritma ve sistem üzerinden Instagram sizi öne çıkarıp kullanıcıların keşfetine düşürmektedir. Keşfet’e düşerek binlerce insanla etkileşimde bulunabilir ve bu doğrultuda paylaşımlarınızı daha önce hiç olmadığı kadar insanla tanıştırabilmektesiniz. Doğru bir profil kullanımı için neler yapılmalıdır. Doğru bir profil kullanımı için neler yapılması gerektiğini madde madde inceleyelim:

  1. Farklı hesaplarda videolar üretin.
  2. Etkib bir profile sahip olun.
  3. Before and After konseptine sahip paylaşımlar oluşturun.
  4. Takipçi satın alın.
  5. Boomerang gibi efektif Instagram özelliklerinden mutlaka yararlanın.
  6. Dikkat çekici bir tema edinin.
  7. Paylaşımlarınızda duygularınızı açıklama kısımlarına eklemeyi unutmayın.

Yazımızın bir sonraki kısmında maddelediğimiz bu stratejilerden daha ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğiz. Hazırsanız başlıyoruz.

Birçok Hesapta Videolar Oluşturun

Instagram hikayeleri, artık profil bağlantısıyla diğer kullanıcıları paylaşıma etiketlemeyi basit bir şekilde mümkün kılmakta. Birbirlerinin takipçi sayısını çoğaltmayı amaçlayan kullanıcılar, misal on parçadan oluşan bir kısa hikaye stili oluşturup, bölümleri iki hesaba yayabiliyorlar. Farklı bir hikaye stili yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız, Instagram Hikayelerinizi arkadaşınızla birbirine senkronize etmeyi deneyin.

instagram-gonderilerinizi-nasil-one-cikarirsiniz

Görsel Zincirlemeyi Doğru ve Dikkatli Şekilde Kullanın

Instagram’da dolanırken bazı hesaplar size kusursuz gözükebilir. Keşke bende böyle bir profile sahip olsaydım diye düşünebilirsiniz. Bunun sebebi profilin sahibinin bütün fotoğrafları uyum içerisinde tutmakta olmasıdır. Tüm Instagram profilinizin belirli bir temaya sahip olmasını istiyorsanız, “visual chain” adlı hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu yaklaşımda paylaşımda bulunacağınız fotoğraflara daha fazla dikkat etmeniz ve önceki gönderinizle birlikte profilde nasıl bir görüntü ortaya çıkaracağını düşünmeniz gerekiyor.

“Önce ve Sonra” Şeklinde Yapılan Slayt Gösterileri

Instagram artık bir gönderiye birden fazla fotoğraf eklemenize olanak sağlıyor. Bir defada 8 fotoğraf, video ve harici boomerang bile paylaşmanız mümkün. Slayt gösterilerinden faydalanarak yüz bakım, saç onarım, kilo verme geçişlerini, günbatımlarını, dekorasyonları aynı açıdan ve aynı düzenleme araçlarını kullanarak paylaşabilir, etkili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aktif ve Türk Takipçi Satın Alın

Instagram için takipçi satın alabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Eğer aktif ve Türk kullanıcılardan oluşan takipçi seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız İnstatakip.com adlı web siteyi inceleyebilirsiniz. Sitenin size sunduğu bu sağlıklı hizmette alacağınız bot olmayan Türk ve aktif hesaplar kullandığınız hesabın etkileşimini bir anda birkaç kat yukarı sıçratabilmektedir. Bu olumlu artış sonucunda Instagram algoritması sizleri diğer kullanıcıların keşfetine taşımaktadır.

Boomerang’tan Yararlanın

Başta garip bir görüntü gibi dursa bile iyi çekilip, düzenlenmiş bir Boomerang videosu, diğer kullanıcıların ilgisini çekebilir. En iyi Boomerang videoları, izlendikten hemen sonra başa sarıldığında iyi görüntü sunan aksiyonlardan oluşmaktadır. Bunlar arasında bungee-jumping, extreme spor videoları, trafik, dans videolar ve abartılı yüz ifadeleri içeren özçekimler de var.

Kendinize Ait Dikkat Çeken Bir Temanız Olsun

Size özel bir hayran kitlesine sahip olmak isterseniz, Instagram profilinizde her zaman aynı doğrultuda ilerleyen bir tema kullanmayı düşünebilirsiniz. Instagram artık birden fazla hesabı desteklemektedir. Bundan mütevellit kişisel profilinizi profesyonel veya herkese açık profilinizden değiştirebilirsiniz.  Teması olan hesapların takipçilerin ilgisini çekme ihtimali çok daha yüksektir. Çünkü takipçiler ne tür paylaşımda bulunabileceğinizi görebiliyorlar. İyi hazırlanmış bir profil ve bu profile ait ilgi çekici tema , güçlü ve sıkı bir etkileşime sahip bir marka oluşturmanızda yardımcı olabilir.

Paylaşımlarınızın Altına Detaylı Açıklamalar Oluşturun

Slayt gösterisi içeriklerinizde ilgilendiğiniz dal, boya yapma, makyaj rutinleri veya yemek tarifleriyle ilgili bilgileri birden fazla fotoğrafı birleştirerek basitçe birleştirebilirsiniz. Basit yolları tek bir fotoğrafta birleştirebilir, karmaşık olanlarıysa videolu şekilde anlatmayı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz resmin üzerine yazılar yazabilir, ürünün son halini göstermek için videoyu derleyip farklı içerikler oluşturabilirsiniz. Eğer siz de Instagram hesabınızın etkileşim alıp birçok insana erişebilmesini istiyorsanız bu maddelerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın Instagram’ı doğru bir şekilde kullanırsanız algoritma ve sistem her zaman size fayda sağlayacaktır, sizden yana olacaktır. Güvenilir, aktif ve tamamen Türk kullanıcılardan bot satın almak isterseniz Instatakip.com sitesine bakabilirsiniz. Instagram gerçek beğeni satın al seçeneği ile gönderilerinizin daha fazla ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Instatakipci.com’un size sunduğu hizmetler ile kolay yollardan binlerce insan ile ciddi bir etkileşim sağlayabilirsiniz.