Garanti Yatırım Ortaklığı 2 Kat Değer Açıklaması! GRNYO Hisse

Garanti Yatırım Ortaklığı 2 Kat Değer Açıklaması! GRNYO Hisse

7 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi; ortaklık paylarının BİAŞ’ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatının, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması hakkında 7 Ocak 2021 Perşembe günü saat 09:52:43 itibari ile Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a açıklamada bulunmuştur. Garanti Yatırım Ortaklığı 2 kat değer açıklaması aşağıda yer almaktadır.

Garanti Yatırım Ortaklığı 2 Kat Değer Açıklaması KAP Bildirimi

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şu şekildedir.

Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-48.5) 36. Madde 2. fıkra gereğince Şirketimizin BİAŞ’da oluşan ağırlıklı ortalama fiyatın, 06.01.2021 tarihinde pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması sebebiyle yapılan açıklamadır.

Garanti Yatırım Ortaklığı Hakkında

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi  9 Temmuz 1996 da İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Garanti Yatırım Ortaklığı ne iş yapar sorusuna kısaca şu şekilde cevap verilebilir:

Garanti Yatırım Ortaklığı A. Ş., ilgili mevzuatta tayin edilmiş ilke ve kurallar uyarınca menkul kıymetlerini satın aldığı ortaklıkların sermaye piyasası araçları ile ulusal ve uluslararası borsalarda veya borsa dışı organize piyasalarda işlem gören altın ve diğer kıymetli madenler portföyü (sermaye ve yönetimlerine hakim olmamak kaydıyla) işletmektir. Garanti Yatırım Ortaklığı hissesi Borsa İstanbul’da (BIST) GRNYO kodu ile işlem görmektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi 37,5 milyon TL ve kayıtlı sermayesi de 100 milyon TL’dir.

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi KAP açıklaması: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897609