Ford Finans % 0 Faizli Taşıt Kredisi Veriyor!

Ford Finans % 0 Faizli Taşıt Kredisi Veriyor!

1 Ekim 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Yapı Kredi ile Ford ortaklığında varlığını sürdüren Ford Finans % 0 faizli taşıt kredisi veriyor. Ford Finans, Ford marka binek ya da ticari araç alımlarında taşıt kredisi faizlerini yüzde 0’a kadar düşürdü. % 0’dan başlayan faizlerle taşıt finansmanı sunan Ford Finans, vadeye göre farklı faiz oranları sunuyor. Söz konusu taşıt kredisi koşulları detaylarıyla haberin devamında yer almaktadır.

Ford Finans % 0 Faizli Taşıt Kredisi Veriyor!

Ford Finans, Ford ve Yapı Kredi ortaklığında faaliyet göstermektedir. Kamu bankalarının taşıt kredisi faizlerini aşağı çekmelerinin ardından Ford Finans da taşıt kredisi faizlerini yüzde 0’a kadar düşürdü. Faizsiz taşıt kredisi imkanı sunan Ford Finans, bu uygulamasını 3 Ekim 2019 da başlatacak. Ford ile Yapı Kredi işbirliği ile otomotiv sektörünü canlandıracak, piyasayı hareketlendirecek bu faiz indirimi hem bine hem ticari araçlarda geçerli.

Ford Otosan ve Yapı Kredi ortaklığı ile başlatılan bu faiz indirimi kampanyası kapsamında hafif ve orta ticari araçlar kategorisinde 72.000 TL kredi için 12 ay vadeye yüzde 0, 36 ay vadeye ise yüzde 0,68 faiz oranı uygulanacaktır. Ford transit minibüsler için kullanılan 100.000 TL’lik kredilerde, kredi geri ödemesi 12 ayda tamamlanacaksa yüzde 0, 36 ay vadede tamamlanacak ise % 0,68 faiz oranı uygulanacaktır. Bahse konu taşıt kredisi kampanyası kapsamında Ford binek araç modellerinden satın almak için kullanılacak olan 70.000 TL kredi için, geri ödeme 12 ay vadede tamamlanacak ise % 0, 24 ay vadede tamamlanacak ise % 0,49 faiz oranı uygulanacaktır. Devlet bankalarının taşıt kredisi faiz indirimi haberi için buraya göz atabilirsiniz.

0 faizli taşıt kredisi hakkında açıklamalarda bulunan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, ülke ekonomine katkıda bulunmak için taşıt kredisi faizlerinde indirime gittiklerini, bu hamlenin otomotiv sektörüne katkı sağlayarak piyasayı canlandıracağını dile getirdi. Söz konusu indirimin satışları artırmasını düşündüklerini bildiren Ülgen, bu sayede üretimin destekleneceğini vurguladı. Bahse konu iş birliği hakkında Ford Pazarlama, Satış, Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk de açıklamalarda bulundu. Yücetürk, 10 yılı aşkın süredir Ford Finans ve Yapı Kredi işbirliği ile müşterilerin çeşitli likidite ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek ilgili kampanyanın sektöre ve müşterilerine hayırlı olmasını temenni etti.