Fenerbahçe Puan Kaybetti FENER Hisse Çakıldı

Fenerbahçe Puan Kaybetti FENER Hisse Çakıldı

9 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Fenerbahçe puan kaybetti FENER hisse çakıldı! Fenerbahçe dün (8 Nisan 2021) Yeni Malatyaspor ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Maç 1-1 beraberlik ile sonuçlandı ve Fenerbahçe sahadan 1 puanla ayrılmak durumunda kaldı. Ligde lider Beşiktaş’ın arkasında ikinci sırada bulunan Fenerbahçe’nin bu puan kaybı Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören hisselerini de vurdu. 9 Nisan 2021 Cuma gününe aşağı yönlü başlayan FENER hisse kısa sürede kaybın seviyesini yükseltti. Yüzde 10 dolayında kayıp yaşayan FENER hisse 33,48 lira seviyesine kadar geriledi. Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır. Ayrıca, Fenerbahçe kimin ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

Fenerbahçe Puan Kaybetti FENER Hisse Çakıldı

Fenerbahçe’de geçtiğimiz hafta yaşanılan teknik direktör değişikliği sonrasında; Erol Bulut görevden ayrılırken teknik direktörlük koltuğuna Emre Belözoğlu oturmuştu. Emre Belözoğlu yönetiminde ilk karşılaşmasından 3 puanla ayrılan Fenerbahçe, taraftarlarının şampiyonluk ümidinin de yeniden yeşermesini sağlamıştı.

Lig şampiyonluğunun önemli bir maddi gelir anlamına gelmesi hasebiyle alınan galibiyet sonrasında Fenerbahçe’nin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri de yukarı yönlü harekete başlamıştı. Dün oynanan karşılaşmada Malatya deplasmanında galip gelemeyen Fenerbahçe pozitif havanın bir anda dağılmasına neden oldu.

Sahadan beraberlikle ve dolayısıyla 2 puan kaybı ile ayrılmak durumunda kalan Fenerbahçe şampiyonluk hedefinden de bir adım daha uzaklaşmış oldu. Fenerbahçe’nin sahada aldığı sonuç borsaya da yansıdı. FENER hissede yaşanan düşüş gün içi taban seviyeyi buldu.

Şampiyonluk Büyük Maddi Gelir Kapısı

Ligde her takım şampiyonluk için yarışırken; bu yarış bilhassa ekonomik olarak rakiplerine nazaran daha kritik durumda olan 4 büyükler için daha fazla önem arz ediyor. Zira lig şampiyonu olan takım gerek Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, gerek yayın haklarından ve gerekse muhtemel Avrupa gelirlerinden dolayı önemli bir maddi kazanım elde ediyor.

Lig şampiyonluğunun mali olarak da anlamının büyük olması; takımların Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören hisselerinin performansını doğrudan etkiliyor. Ligde geride kalan 9 haftalık süreçte Beşiktaş şampiyonluğa yakın görünürken; Fenerbahçe ve Galatasaray da Beşiktaş’ın en yakın takipçileri ve rakipleri olarak dikkat çekiyor. Her 3 camia da şampiyonluğa hem sportif başarı hem de maddi kaynak anlamında büyük ihtiyaç duyuyor.