Dofer Yapı Sahibi Kim? Dofer Yapı Ne İş Yapar?

Dofer Yapı Sahibi Kim? Dofer Yapı Ne İş Yapar?

11 Ekim 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Bu hafta halka arz olan şirketlerden biri de Dofer Yapı. 10- 11 Ekim 2023 tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşen şirket hakkında Dofer Yapı sahibi kim, ne iş yapar, ne zaman işleme başlar, Dofer Yapı katılım endeksine uygun mu, ne zaman kuruldu ve benzeri gibi merak edilen pek çok konu bulunuyor. Bunları soruların cevaplarını içeriğimizde açıklamaya çalıştık, buyurun bakalım…

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Dofer Yapı Sahibi Kim?

Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş 1985 yılında, hali hazırda yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunan Mustafa Doğan tarafından kurulmuştur. Kereste ticareti ile faaliyetlerine başlayan şirketin çalışma alanı ilerleyen süreçte demir ticareti, hazır demir üretimi ve çelik hasır sektörüne yönelmiştir. Mustafa Doğan’a ait olan şirketin 130 civarında çalışanı bulunmaktadır.

Dofer Yapı Ne İş Yapar?

Şirket ticari faaliyetlerine kereste ticareti ile başlamış olsa da günümüzde hazır demir üretimi, çeliş hasır ve demir ticareti yapmaktadır. Şirketin yıllık demir ticareti 250.000 ton seviyesindedir. Yıllık çelik hasır üretim kapasitesi 90.000 ton ve hazır demir üretim kapasitesi de 24.000 ton civarındadır. Ödenmiş sermayesi 41.750.000 TL olan Dofer Yapı’nın satış hasılatı da 1.410.000.000 TL seviyesindedir.

Dofer Yapı’nın sermayesinin kuvvetli olması bir avantajdır. Bununla birlikte kendi filosu bulunan şirket lojistik bakımından da büyük avantaja sahiptir. Bu avantajlar da şirketin ticari faaliyetlerinde elini güçlendirmekte ve kaliteli hizmet vermesini kolaylaştırmaktadır.

Dofer Yapı Halka Arz Bilgileri!

Dofer Yapı 10- 11 Ekim tarihlerinde halka açılmaktadır. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz olan şirketin lot fiyatı 17,10 TL’dir. Dofer Yapı DOFER kodu ile borsada işlem görmeye başlayacaktır. Toplamda 17.000.000 lotun satılacağı halka arzın büyüklüğü 290.870.000 TL olacaktır. Dofer Yapı Malzemeleri halka arzının konsorsiyum lideri Gedik Yatırım’dır ve bununla birlikte Dofer arzı katılım endeksine uygundur.

DOFER Ne Zaman İşleme Başlar?

Dofer Yapı’nın işlem tarihi yatırımcıları tarafından merak edilmektedir. Hissenin 16 Ekim Pazartesi ile başlayan hafta içerisinde 18- 19 Ekim gibi işleme başlaması öngörülmektedir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!