BORLS Ne İş Yapar? Borls Halka Arz Bilgileri!

BORLS Ne İş Yapar? Borls Halka Arz Bilgileri!

11 Ekim 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Borlease Otomotiv A.Ş BORLS kodu ile bugün (11 Ekim 2023) halka arz olmaktadır. Borls 11- 12- 13 Ekim tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştirecektir. Peki, Borls ne  iş yapar, sahibi kimdir, katılım endeksine uygun mudur, halka arz bilgileri nelerdir, inceleyelim…

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

BORLS Ne İş Yapar? Borlease Kimin?

Bor Holding’in temelini oluşturan ve 2013 yılında kurulmuş olan Borlease Otomotiv A.Ş uzun dönem ve kısa dönem araç kiralama, filo kiralama, filo yönetim hizmetleri faaliyetlerini sürdürmektedir. Borlease, uzun dönem kiralama işlemlerini kendi markası ile kısa dönem kiralama işlemlerini ise Sixt Rent a Car markası ile yapmaktadır.

Borlease Otomotiv, Bor Holding iştiraki bir kuruluştur. Bor Holding A.Ş. ortaklık yapısı %95 Özgür Cem Hancan ve %5 Müge Çetin şeklindedir.

BORLS Katılım Endeksine Uygun mudur?

Borlease Otomotiv halka arzı katılım endeksine uygundur.

BORLS Halka Arz Bilgileri!

Borls halka arzı talep toplama işlemi 11- 12- 13 Ekim tarihinde gerçekleştirilecektir. Bireysele eşit dağım yönteminin uygulanacağı halk arzda toplam 51.700.000 lot satılacaktır. Borls lot fiyatı 31,62 TL şeklinde hesaplanmış, yüzde 20 iskonto uygulanarak 25,29 TL olarak belirlenmiş ve deklare edilmiştir. Borlease halka arzını büyüklüğü 1.307.493.000 TL’dir. Halka arzın konsorsiyum liderliğini TSKB, Ziraat Yatırım ve Yatırım Finans Yatırım yapacaktır.

Bireysele eşit olarak gerçekleştirilecek olan halka arzda kişi başına tahmini 20 lot kadar düşecektir.

BORLS Ne Zaman İşleme Başlar?

Borlease Otomotiv halka arzında talep toplama işlemi 3 gün sürecektir. 16 Ekim ile başlayan hafta içerisinde, 19 Ekim gibi işleme başlaması beklenmektedir.

Borls Halka Arz Geliri Nasıl Kullanılacak?

Borls halka arzından 677.237.186 TL net gelir elde edilecektir. Bu tutarın 463.315.534 TL’lik kısmı şirket ortaklarına aittir. Ek satışın gerçekleşmesi halinde ise bu tutar 579.146.899 TL’ye kadar çıkabilecektir.

Bor Holding A.Ş. halka arzdan elde edeceği gelirlerin bir kısmı ile Magdeburger Sigorta’nın satın alınmasından olan borcunu Borlease Otomotiv’e ödemeyi taahhüt etmiştir. Borls halka arzdan elde edeceği gelirlerin %65-%70’ini yeni araç alımı ve yatırımların finansmanı alanında, %30-%35’ini ise işletme sermayesi ve borçların ödenmesi için kullanacağını açıklamıştır.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!