MHR Gayrimenkul Sahibi Kim? MHRGY Halka Arz Bilgileri!

MHR Gayrimenkul Sahibi Kim? MHRGY Halka Arz Bilgileri!

11 Ekim 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Geçtiğimiz perşembe günü (5 Ekim) halka arzına onay verilen şirketlerden biri de MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş oldu ve halka arzı 12- 13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Biz de halka arz edilecek olan bu şirket hakkında merak edilen MHR Gayrimenkul sahibi kim, MHRGY halka arz bilgileri, ne zaman işleme başlar, şirket ne zaman kuruldu, gibi merak edilen konuları içeriğimizde açıklamaya çalıştık..

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

MHR Gayrimenkul Sahibi Kim, Ne Zaman Kuruldu?

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin yüzde 83,20’si Quick Sigorta’ya, yüzde 16,80’i ise Corpus Sigorta’ya aittir.

Maher Yatırım Holding’in iştirak kuruluşları olan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın 2021 yılında AND Anadolu Gayrimenkul Yatırım Yatırımları A.Ş’yi devralmış ve unvanını MHR Gayrimenkul Yatırımları A.Ş olarak değiştirmiştir. Ardından 2023 yılında şirket gerekli başvuruları yaparak unvanını MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş olarak değiştirmiştir. MHR Gayrimenkul, Maher Yatırım Holding çatısı altında faaliyet göstermektedir.

MHR Gayrimenkul Halka Arz Bilgileri!

MHRGY 12- 13 Ekim 2023 tarihlerinde halka arz olacaktır. Tamamen eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı arzın konsorsiyum lideri yapı Kredi Yatırım’dır. Lot fiyatı 4,30 TL olan arzda toplam 207.000.000 lot satılacaktır. Arzın büyüklüğü ise 890.100.000 TL olacaktır. MHRGY arzı yatırımlarında dini prensiplere uyanların dikkat ettiği katılım endeksine de uygundur. MHR Gayrimenkul MHRGY kodu ile borsada işlem görmeye başlayacaktır.

MHRGY Ne Zaman İşleme Başlar?

Yatırımcıların merak ettiklerinden biri de MHRGY işlem tarihi ne zaman sorusudur. 12- 13 Ekim tarihlerinde halka arz edilecek olan şirketin 19- 20 Ekim tarihleri gibi işleme başlaması beklenmektedir.

MHRGY Halka Arz Geliri Kullanım Alanları!

Şirketin onaylı izahnamede yer alan açıklamasına göre, halka arzdan gelecek olan net gelirin;

  • Yüzde 0- 75’i portföy genişletilmesinde
  • Yüzde 0- 50’si mülkiyeti başkasına ait arsa ve araziler üzerinde geliştirilecek kat karşılığı ya da hasılat payı karşılığı inşaat projelerinin finansmanı kapsamında
  • Yüzde 0- 30’u kentsel dönüşüm projeleri finansmanı kapsamında

kullanılacağı deklare edilmiştir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!