4 Ekim Önemli Hisse Haberleri!

4 Ekim Önemli Hisse Haberleri!

4 Ekim 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

HLGYO KLGYO GUBRF EUPWR CWENE BEYAZ ASELS SASA KFEIN REEDR TARKM VBTYZ CASA QNBFL SODSN TETMT CEMTS ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 4 Ekim itibarı ile yapılan açıklamalar doğrultusunda içeriğimizde derlenmiştir. Bunların dışında diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

4 Ekim Önemli Hisse Haberleri!

HLGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun kredi ödemelerinde, yatırım harcamalarında ve kira sertifikalarının itfalarında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

KLGYO – Şirket mülkiyetinde bulunan Göktürk arsası üzerinde geliştirilen Referans Göktürk projesine ilişkin inşaat yapı ruhsatının alındığı açıklandı.

GUBRF – Şirket Genel Müdürlüğüne Aytaç Onkun’un atandığı açıklandı.

EUPWR – Şirketin Başkent Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen Havalı Hücre Trafo Merkezi Çerçeve Alt Alımı İşi ihalesine 0,93 milyon dolar ile en uygun teklifi verdiği açıklandı.

CWENE – Şirket ile bir müşterisi arasında Balıkesir’de bir arazide GES kurulumu için 6,2 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

BEYAZ – DS Automobiles markasının filo satış ve teslimat hizmetlerine başlanması sonrasında teslimat noktasının Vadi İstanbul AVM’de açıldığı belirtildi.

ASELS- ASELSAN ile ROKETSAN arasında toplam değeri 4,9 milyon dolar, 5,2 milyon Euro ve 55,2 milyon Türk lirası olan sözleşme imzalandı.

SASA- Adana’da bulunan merkez sahasındaki binalarının çatılarına kurduğu Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali (GES) montajını tamamladığını ve üretime başladığını duyurdu. Şirket, resmi kabul ile ilgili süreçlerin yasal prosedürlere uygun olarak devam ettiğini bildirdi.

KFEIN/ REEDR- Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Kafein Yazılım (KFEIN.E) ve Reeder Teknoloji (REEDR.E) paylarında 04/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak

TARKM- Tarkim Bitki Koruma (TARKM.E) hisseleri 04/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

VBTYZ- VBT Yazılım (VBTYZ.E) payları 04/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

CASA/ QNBFL/ SODSN/ TETMT- Casa Emtia Petrol (CASA.E), QNB Finans Finansal Kiralama (QNBFL.E), Sodaş Sodyum Sanayii (SODSN.E) ve Tetemat Gıda (TETMT.E) payları 04/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

CEMTS – Kars’ta 32 MWe kapasitede olacak GES yatırımı kapsamında CWENE ile 30,9 milyon dolarlık anlaşma imzalandığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!