DIRIT: Diriteks Kredi Yapılandırması

DIRIT: Diriteks Kredi Yapılandırması

10 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

DIRIT: Diriteks kredi yapılandırmasına gittiğini 10 Şubat 2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiği bildirim ile duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada; şirketin Halk Bankası’na bulunan kredi borçlarının 36 ay vadeli olarak yapılandırıldığı belirtildi. Firma tarafından yapılan açıklama haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Diriteks’e haciz geldi haberi için de buraya göz atabilirsiniz.

DIRIT: Diriteks Kredi Yapılandırması

Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

” Şirketimiz uzun süredir içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan çıkış amacıyla yönetim sistemimizde ve anlayışında köklü değişiklikler öngörülmektedir. Bu yeni yönetim vizyonunun ilk adımı olarak şirketimiz borçlarının en önemli kısmının alacaklısı konumunda bulunan Halk Bankasına ait borcumuz 36 ay vadeli aylik sabit odemeli olarak yeniden yapilandirilmistir.

Kamuoyuna yatırımcılarımıza duyurulur. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Diriteks Diriliş Tekstil Hissesi DIRIT Ne Durumda?

Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bir süredir zorlu koşullar ile mücadele etmekte. Şirketin ekonomik olarak zor durumda olduğuna dair yaptığı KAP açıklamaları bulunmakta. Buna rağmen DIRIT hissede meydana gelen hareketler bizzat şirketin KAP açıklamalarında “spekülatif” ve “manipülatif” olarak değerlendirilmiştir. 10 Şubat 2021 Çarşamba gününü DIRIT hisse 9,82 liradan tamamlamıştır.