Diriteks’e Haciz Geldi! DIRIT Hisse

Diriteks’e Haciz Geldi! DIRIT Hisse

12 Ocak 2021 0 Yazar: Suat Bulut

Diriteks’e haciz geldi! Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a 12 Ocak 2021 Salı günü yapılan açıklamada; şirketin araçlarına, taşınmazlarına ve fabrika binasının bulunduğu arazi üzerine Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Müdürlüğü tarafından haciz konulduğu belirtildi. Diriteks kimin ne iş yapar vb. gibi soruların cevapları için buraya göz atabilirsiniz.

Diriteks’e Haciz Geldi, Şirket Zor Günler Geçiriyor DIRIT Hisse Neden Yükseliyor?

Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) DIRIT kodu ile işlem görüyor. Diriteks hisselerinin son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; 2016 yılı başında 0,64 lira seviyelerinde olan hisse değerinin 2021 yılı başında 4 liranın üzerinde işlem gördüğü görülmektedir. 2020 yılını 3,73 liradan kapatan DIRIT hisse 7 Ocak’ta 4,86 lirayı görmüş ve 11 Ocak 2021 gününü de 4,10 liradan kapatmıştır.

2020 yılı başında dahi 0,6 lira seviyelerinde olan DIRIT hisse değeri 2020 yılının son döneminde 4,5 liranın üzerini dahi görmüştür. Geçen hafta Diriteks’ten yapılan açıklamada; şirketin zor günlerden geçtiği ve buna rağmen hisselerinde yoğun hareket ile alım gözlendiği belirtilmişti. Bu hareketlerin manipülatif olduğuna dikkat çeken Diriteks Telegram vb. uygulamalar üzerinden alenen manipülasyon yapıldığını iddia etmiş ve bunu yapan kişi ve grupların paylaşımlarının ilgili ekran görüntülerinin alındığını vurgulamıştı. Diriteks fiyat hareketleri hakkında KAP bildirimi için de buraya göz atabilirsiniz.

Alınan ekran görüntülerinin Sermaye Piyasası Kurulu Gözetim dairesine ve BIST piyasa gözetim birimine iletildiğini belirten Diriteks KAP açıklamasında yatırımcıların bu konuda dikkatli olmasını istemişti.