CRFSA: Carrefoursa’dan 212 Milyon TL’lik Satış

CRFSA: Carrefoursa’dan 212 Milyon TL’lik Satış

13 Ağustos 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

CRFSA: Carrefoursa’dan 212 milyon TL’lik satış… Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi yüzde 100’üne sahip olduğu Adana Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme Anonim Şirketi’ni KDV hariç 212 milyon TL bedel karşılığında satıyor. Konu hakkında şirket tarafından yapılan açıklama haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca CRFSA haberleri için de buraya göz atılabilir.

CRFSA: Carrefoursa’dan 212 Milyon TL’lik Satış

Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş. (‘’CarrefourSA”) ile Mahmut Bakır, Yalçın Bakır, Murat Bakır, Ramazan Bakır, Ahmet Doğrul, Murat Doğrul, Mustafa Doğrul (‘’Potansiyel Alıcılar”) arasında CarrefourSA’nın %100 oranında pay sahibi olduğu Adana Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme Anonim Şirketi’nin (”Adana Gayrimenkul”) sermayesinin %100’ünü temsil eden her biri 1 TL nominal değerde 113.264.693,28 adet payın tamamının 212.000.000 TL (KDV hariç) peşin bedel karşılığında, Potansiyel Alıcılar’a devredilmesi hususunda görüşmeye başlanmış ve taraflar arasında mutabık kalınarak 12.08.2021 tarihinde niyet mektubu imzalanmıştır.

Niyet mektubunun imza tarihi itibariyle satış tutarının %10’u tutarında kapora şirketimiz hesabına ödenmiştir. Potansiyel Alıcılar tarafından işlemden vazgeçilmesi halinde söz konusu tutar şirketimiz hesaplarına irat kaydedilecektir. Hali hazırda görüşmelere devam edilmekte olup hisse devir koşullarında tarafların anlaşması halinde hisse devir sözleşmesi imzalanacak ve devir işlemi tamamlanacaktır. Konuyla ilgili gelişmeler kamuya açıklanacaktır.

(*) Yatırımcılarımızın tam ve eksiksiz bir biçimde bilgilendirilmeleri ve konuyla ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapabilmelerinin temini için yürütülen çalışmaların kamuya açıklanması; Adana Gayrimenkul’un satışına ilişkin Potansiyel Alıcılar ile niyet mektubu imzalanması ve kapora tutarının şirketimiz hesaplarına aktarılmasına kadar ertelenmiştir. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/957833