TMSN: Tümosan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na Katılacak

TMSN: Tümosan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na Katılacak

12 Ağustos 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TMSN: Tümosan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katılacak… Tümosan Motor ve Traktör Sanayi Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; IDEF 2017 ve IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında görücüye çıkan PUSAT Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ailesinin yeni üyesi olan ”PUSAT HİBRİT” in ilk prototipi, IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda yerli ve yabancı katılımcıların beğenisine sunulacağı belirtildi. Ayrıca TÜMOSAN’ ın motor ve transmisyon konusundaki güncel çalışmalarını yansıtan 3 adet güç grubu ile yüzen unsurların ana tahrik sistemleri için ana makine olarak projelendirilen 310 HP TMSN 5.4 ve 450 HP TMSN 7.4 motorlarının marin versiyonlarının da fuarda ilk kez görücüye çıkacağı kamuoyuna deklare edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca TMSN haberleri için de buraya göz atılabilir.

TMSN: Tümosan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na Katılacak

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ  A.Ş. , Türk Savunma Sanayisi için yüksek yerlilik oranına sahip, özgün alt sistemler ve taktik araç platformlarının geliştirilmesi çalışmalarına devam etmektedir.

IDEF 2017 ve IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında  görücüye çıkan PUSAT Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ailesinin yeni üyesi olan ”PUSAT HİBRİT” in ilk prototipi, IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda yerli ve yabancı katılımcıların beğenisine sunulacaktır.

TÜMOSAN’ ın motor ve transmisyon konusundaki güncel çalışmalarını yansıtan 3 adet güç grubu ile yüzen unsurların ana tahrik sistemleri için ana makine olarak projelendirilen 310 HP TMSN 5.4 ve 450 HP TMSN 7.4 motorlarının marin versiyonları da fuarda ilk kez görücüye çıkacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/957570