TTKOM: Türk Telekom Personeliyle Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

TTKOM: Türk Telekom Personeliyle Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

14 Ağustos 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TTKOM: Türk Telekom personeliyle toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı… Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Türkiye Haber-İş Sendikası üyesi yaklaşık 10 bin çalışan ile toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığı belirtildi. Çalışanlara ilk yıl için toplam 1300 TL seyyanen zam yapılırken, ikinci yıl içinse yüzde 5,5 + yüzde 5,5 zam yapılacak. Oluşması muhtemel enflasyon farkı bu yüzdenin üzerine ilave edilecek. Ayrıca 2022 yılından başlamak üzere çalışanlara Ramazan ve Kurban Bayramlarında brüt 1000 TL ikramiye verilecek. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca TTKOM haberleri için de buraya göz atılabilir.

TTKOM: Türk Telekom Personeliyle Toplu İş Sözleşmesinde Anlaşma Sağlandı

Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizle Türkiye Haber-İş Sendikası arasında 05 Nisan 2021 günü başlayan 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Türkiye’de yaklaşık 10.000 Sendika üyesi çalışanımızı kapsayan toplu iş sözleşmesi 01/03/2021-28/02/2023 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacaktır.

Varılan anlaşmaya göre;

–  Sözleşmenin imza tarihinde işyerinde çalışmakta olan sendikalı çalışanlarımızın 28.02.2021 tarihinde almakta oldukları aylık çıplak ücretleri 4.200 TL’nin altında olanların aylık çıplak ücretlerinin 4.200 TL ye yükseltilmesine,

İyileştirme yapıldıktan sonra bütün sendikalı çalışanlarımızın ücretlerine,

–  İlk altı aylık dönem için seyyanen 850 TL,

–  İkinci altı aylık dönem için seyyanen 450 TL,

–  Üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise %5,50 oranında zam yapılmasına,

karar verilmiştir.

Ayrıca üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemdeki enflasyon oranının (TÜFE) %5,50′ yi aşması halinde, aşan kısma denk düşen tutarın ücretlere ilave edilmesine ve işverence sendika üyelerine sözleşmenin ikinci yılından itibaren geçerli olmak üzere Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde brüt 1.000 TL tutarında bayram yardımı ödenmesine karar verilmiştir. ”