Borsa Şirket Haberleri: ACSEL ERCB YEOTK GESAN BOBET TRCAS

Borsa Şirket Haberleri: ACSEL ERCB YEOTK GESAN BOBET TRCAS

20 Ekim 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Borsa Şirket Haberleri: ACSEL ERCB YEOTK GESAN BOBET TRCAS şirketlerinin açıkladığı iş anlaşmaları ve şirkete dair gelişmeler haberimizde derlenmiştir, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

Borsa Şirket Haberleri: ACSEL ERCB YEOTK GESAN BOBET TRCAS

ACSEL: Mevcut üretim kapasitesi, yıllık 13.500 tondan 14.700 tona çıkarıldı. Yıllık 2.500 ton kapasiteli yeni saf CMC tesisi yatırımına ilişkin çalışmalar ise devam ediyor. Yatırımın 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

ERCB: Yurtdışından fazlar halinde gerçekleştirilecek boru hatları projelerinin yaklaşık 55.200.000 $ tutarındaki ilk fazlarının boru üretimi ve ihracatına ilişkin siparişlerini aldı.

YEOTK: Sugözü Termik Santrali’ne hibrit GES projesi kurulumu için anlaştı. Kurulacak 21 MW gücündeki GES, İskenderun’un Sugözü Bölgesi’ni enerji adasına dönüştürme hedefinin en önemli parçası olacak.

GESAN: Adm Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından bugün gerçekleştirilen ‘’2022/55 Dosya Nolu 1.Etap İşletme Yatırım Dağıtım Trafosu Alımı – C Grubu İşi” konulu ihaleye girdi ve en avantajlı fiyat vererek ihalede 1. oldu. İhale toplam bedeli 1.219.000 $.

BOBET: Şirket Yönetim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda artan enerji maliyetlerinin karşılanması amacıyla Lisanssız GES için  gerekli araştırmaların yürütülmesi kapsamında Aldo Enerji ve San. Tic. A.Ş. ile danışmanlık sözleşmesi imzalandı.

TRCAS: %30 iştirak Shell & Turcas ile TOGG’un kurduğu Trugo arasında yüksek hızlı şarj cihazı yatırımı ile ilgili olarak iş birliği sözleşmesi imzalandı. 400 Shell markalı istasyonunun 320’sinde Trugo, 80’inde ise Shell & Turcas cihazların kurulumundan sorumlu olacak.