Borsada Şirket Haberleri: GESAN ESEN ELITE ORGE ARENA

Borsada Şirket Haberleri: GESAN ESEN ELITE ORGE ARENA

19 Ekim 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Borsada Şirket Haberleri: GESAN ESEN ELITE ORGE ARENA şirketlerinin yaptığı Kamuyu Aydınlatma Bildirimleri dahilinde derlenmiş gelişmeler içeriğimizde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

Borsada Şirket Haberleri: GESAN ESEN ELITE ORGE ARENA

GESAN: Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı ile ülkenin ilk RES’i 11,5 MW gücündeki RES Projesinin ‘’Rüzgar türbini dahil tüm ekipmanların tedariği, elektrifikasyonu, montajı ve otomasyonu ile şebekeye bağlantısı işi” için anlaşmaya varıldı. Anlaşma bedeli 18.100.000 Euro.

ESEN: Mercedes Benz Türk A.Ş ile “Mercedes Genel Müdürlük Çatı Öztüketim GES” kurulumu sözleşmesi imzalandı. Sözleşme bedeli KDV hariç 3.420.902 $ (Amerikan Doları). (63.513.493 TL + KDV).

ELITE: Almanya’da kurulu ve halen tasfiye halinde olan bağlı ortaklık Elite Naturel Gmbh Ltd.’nin, Almanya’ya ve AB’ye olan satışları artırmak, AB’ye dahil ülkelerde yapılan tanıtımlara daha yoğun ve etkili katılım sağlamak amacıyla tekrar faal hale getirilmesine karar verildi.

ORGE: İstanbul’da inşa edilecek Göncay Plastik Çatı GES Projesi’nin anahtar teslim kurulum işlerine yönelik olarak verdiği 1.335.281$ (Amerikan Doları) + KDV tutarındaki teklif kabul edildi. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlandı. İşin 120 günde tamamlanması planlanıyor.

ARENA: Erat Telekomünikasyon ile Erat marka fiber optik ve data kablolarının, bağlantı ve sonlandırma elemanlarının ve aksesuarların dağıtımına ilişkin distribütörlük anlaşması imzalandı. Arena’nın satışlarına yıllık 10 Milyon $ (Amerikan Doları) üzerinde katkı sağlaması bekleniyor.