BIOEN Hissede Günlük Yükseliş Yüzde 5’i Geçti Şirketten Açıklama Geldi

BIOEN Hissede Günlük Yükseliş Yüzde 5’i Geçti Şirketten Açıklama Geldi

7 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

BIOEN hissede günlük yükseliş yüzde 5’i geçti şirketten açıklama geldi… Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları Anonim Şirketi hissesi BIOEN bugün (7 Temmuz 2021) 1,34 puan artış kaydederek 25,34 puandan başladığı günü 26,68 puandan kapattı. Hissenin günlük yüzde 5,29 prim yapmasının akabinde şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; olağan dışı fiyat ve miktar hareketine sebep olacak, kamuoyuna açıklanmamış herhangi bir özel durum olmadığı vurgulandı. Haberimiz devamında BIOEN hisse performansı detaylı şekilde incelenmiştir. Ayrıca BIOEN haberleri için de buraya göz atılabilir.

BIOEN Hissede Günlük Yükseliş Yüzde 5’i Geçti Şirketten Açıklama Geldi

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları Anonim Şirketi hissesi BIOEN Temmuz Ayı’na 20 lira seviyesinden giriş yaptıktan sonra yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Geçtiğimiz haftayı 23 lira düzeyinden kapatan hisse bu haftaya da tırmanışla başladı. Kısa sürede önce 25 lira sınırını aşan ve akabinde 26 liranın da üzerini gören hisse 7 Temmuz 2021 Çarşamba gününü 26,68 lira noktasından tamamladı.

BIOEN hissenin son 5 işlem gününde kaydettiği artış yüzde 33 seviyesini buldu. Hissenin son 1 aydaki artışı ise yüzde 47,57 düzeyinde gerçekleşti. Geçtiğimiz Nisan Ayı’nda halka arz olan BIOEN hisse yaklaşık 2 aylık zaman diliminde genellikle 17 – 20 lira bandında hareket ettikten sonra son günlerde gerçekleştirdiği yukarı yönlü hareketle yatırımcılarına önemli bir getiri sağladı.

BIOEN’in Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından bu yana istatistiki verileri incelendiğinde; hissenin işlem gördüğü en düşük 16,24 lira ve en yüksek seviye ise 26,88 lira olarak kayıtlara geçmiş durumda. BIOEN’in 2021 yılının geriye kalan zaman diliminde sergileyeceği performans yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmeye devam ediliyor.