KOZAL: Koza Altın’dan Haber ve Söylentilere Dair Açıklama

KOZAL: Koza Altın’dan Haber ve Söylentilere Dair Açıklama

7 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KOZAL: Koza Altın’dan haber ve söylentilere dair açıklama… Koza Altın İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Serçiler ve Terziler Köyü mevkiinde yapılması planlanan S:201001197 Altın-Gümüş Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili yöre halkını bilgilendirme amaçlı Halkın Katılımı Toplantısının yapılamadığına yönelik çeşitli mecralarda paylaşılan haberin doğru olmadığı vurgulanarak, Halkın Katılımı Toplantısı 06.07.2021 tarihinde ÇED Yönetmeliği hükümlerine uygun bir şekilde gerçekleştirildiği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tutanak altına alındığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca KOZAL haberleri için de buraya göz atılabilir.

KOZAL: Koza Altın’dan Haber ve Söylentilere Dair Açıklama

Şirketten konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir.

“ Çeşitli haber mecralarında,  Şirketimiz tarafından yürütülen Çanakkale İli, Merkez İlçesi, Serçiler ve Terziler Köyü mevkiinde yapılması planlanan S:201001197 Altın-Gümüş Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili yöre halkını bilgilendirme amaçlı Halkın Katılımı Toplantısının yapılamadığı öne sürülmüştür. Bu itibarla SPK’nın II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin “Haber ve Söylentilerin Doğrulanması” başlıklı 9. Maddesine istinaden açıklama yapılması gerekliliği doğmuştur.

İlgili haberler gerçeği yansıtmamakta olup bahsi geçen Halkın Katılımı Toplantısı 06.07.2021 tarihinde ÇED Yönetmeliği hükümlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmiş ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından tutanak altına alınmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/947694