Belçika Türk Bankaları Belçika’da Hangi Bankalar Var?

Belçika Türk Bankaları Belçika’da Hangi Bankalar Var?

19 Mayıs 2020 1 Yazar: Emine Zaman

Belçika güçlü ekonomisi ile dikkat çeken ülkeler arasında yer alıyor. Avrupa Birliği’nin önemli ülkelerinden biri olan Belçika bankacılık sisteminin sağlamlığı ile de biliniyor. Belçika’da pek çok farklı banka faaliyet gösteriyor. Bu bankalar arasında Belçika merkezli bankalar olduğu gibi; yabancı menşeili bankalar ve bu bankaların Belçika’daki şubeleri de yer alıyor. Belçika Türk Bankaları Belçika’da Hangi Bankalar Var, Belçika bankaları ve Belçika bankacılık sistemi ile ilgili yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Belçika bankacılık sistemi ile ilgili yazımızın devamında cevap bulabileceğiniz sorular şunlardır. Belçika’da Hangi Bankalar Var? Belçika Bankaları! Belçika Banka Swift Kodları! Belçika’da Türk Bankası Var Mı? Belçika Türk Bankaları! Belçika Banka Çalışma Saatleri veya Belçika Banka Mesai Saatleri!

Belçika’da Hangi Bankalar Var? Belçika Bankaları BIC Kodları!

Belçika’da faaliyet gösteren bankalara ve bu bankaların swift/BIC kodlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Banka Adı SWIFT BIC-code
Argenta bank ARSP BE 22
Attijariwafa Bank Europe Belgium WAFA BE BB
AXA Bank AXAB BE 22
Banca Monte Paschi Belgio BMPB BE BB
BBVA Bélgica BBVA BE BB
Belfius Bank/Banque GKCC BE BB
Beobank CTBK BE BX
BKCP Bank/Banque BKCP BE BB
BNP Paribas Fortis CGAK BE BB
bpost bank BPOT BE B1
Crelan SPAA BE 22
Europabank EURB BE 99
Hello Bank! GEBA BE BB
ING Belgium BBRU BE BB
KBC Bank KRED BE BB
Keytrade Bank KEYT BE BB
MeDirect Bank Belgium MBWM BE BB
Rabobank.be RABO BE 22
Record Bank [hollanda] SA/NV HBKA BE 22
Santander Consumer Finance SA/BV BSCH BE BR
Triodos Bank Banque Triodos TRIO BE BB
VDK Spaarbank NV [hollanda] (VDK) VDSP BE 91

Belçika’da Türk Bankası Var Mı? Belçika Türk Bankaları!

Belçika’da Türk Bankası olarak Denizbank ve Demir Halkbank faaliyet göstermektedir. Belçika Türk Bankları Denizbank ve Demir Halkbank şubelerine ilgili bankaların resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Zira bankalar Belçika’daki şubelerinin dağılımını dönem dönem değiştirebilmektedirler.

Belçika Banka Çalışma Saatleri veya Belçika Banka Mesai Saatleri!

Belçika’da bankalar genel olarak sabah saat 9’da açılmaktadır. Bununla birlikte bazı bankaların 8:30’da açıldığı da bilinmektedir. Belçika’da bankalar genellikle 12:30-13:30 öğlen arası vermekte ve saat 17:00 itibari ile de mesailerini sona erdirmektedirler. Belçika bankalarından 17:30’a kadar mesaisini devam ettiren ve Cumartesi günleri sabah 9 ile öğlen 12 arasında açık olanları da bulunmaktadır. Belçika Türk Bankaları Belçika’da Hangi Bankalar Var haberi akabinde; Euro öncesi Belçika para birimi Belçika Frangı hakkında buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.