Alternatif Bank Kimin 2021 Alternatif Bank Güvenilir Mi?

Alternatif Bank Kimin 2021 Alternatif Bank Güvenilir Mi?

2 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Alternatif Bank, eski ve kısa adıyla A Bank. Yeni ismi, unvanı ve amblemi ile yoluna devam eden Alternatif Bank, aslında ülkemizin köklü finans kurumları arasında yer alıyor. Öyle ki; Alternatif Bank’ın ülkemizde bankacılık faaliyetleri göstermeye başladığı yıl 1991. Peki Alternatif Bank kimin, banka günümüzde kime ait, yönetim kademelerinde kimler bulunuyor ve iletişim kanalları nasıldır? Bu soruların tamamının cevabını Alternatif Bank Kimin 2021 Alternatif Bank Güvenilir Mi başlıklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca A Bank olarak yoluna devam eden Alternatif Bank’ın hisselerinin yüzde 75’ini 2013 yılında The Commercial Bank bünyesine katmıştır. The Commercial Bank 2016 yılı sonunda Alternatif Bank’ın kalan hisselerini de satın alarak bankanın tek hissedarı konumuna yükselmiştir.

Alternatif Bank Kimin 2021 Alternatif Bank Güvenilir Mi?

Alternatif Bank’ın 2016 yılından bu yana tek hissedarı konumunda olan The Commercial Bank Katar merkezli bir finans kuruluşudur. Bu nedenle Alternatif Bank’ın kime ait olduğuna dair sorulara cevap olarak Katarlılarındır demek yanlış olmaz.

Alternatif Bank Güvenilir Mi?

Alternatif Bank’ın hisselerini elinde bulunduran The Commercial Bank Katar sermayesinin güçlü bir temsilcisidir. Ortadoğu’da etkin bir finans kuruluşu niteliğinde olan The Commercial Bank’ın güçlü sermaye yapısı Alternatif Bank’ın güvenilirliğini üst düzeye taşımaktadır. Bunun yanı sıra, Alternatif Bank’ın da Türkiye’deki diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluşu denetiminde faaliyetlerini gerçekleştirdiği güvenilirliği konusundaki en net teminattır. Son olarak 2021 yılı için banka devlet güvencesi miktarı olan 150 bin TL’lik tutarın da müşteriler açısından bir başka teminat olduğunu vurgulamakta yarar var.

Alternatif Bank’ın Kaç Şubesi Var?

Alternatif Bank’ın ülke çapında faaliyet gösteren 48 şubesi vardır. 2021 yılı itibari ile 48 şubesi bulunan Alternatif Bank şube sayısını artırma çalışmalarına da devam etmektedir.

Alternatif Bank’ın Kaç Çalışanı Var?

Alternatif Bank’ın personel sayısı 2021 yılı itibari ile 975’tir. Alternatif Bank’ın çalışan sayısında yükselen grafik dikkat çekmektedir.

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Kimlerden Oluşuyor? Alternatif Bank Genel Müdürü Kim?

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı Omer Hussain I. H. ALFARDAN’dır. Alternatif Bank Genel Müdürü Cenk Kaan GÜR aynı zamanda yönetim kurulunun da üyesidir.

Alternatif Bank Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır.

Omer Hussain I H ALFARDAN – Yönetim Kurulu Başkanı

Joseph Abraham – Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Fahad Abdulrahman BADAR – Yönetim Kurulu Üyesi

İzzat DAJANİ – Yönetim Kurulu Üyesi

Mohd Ismail M Mandani AL-EMADİ – Yönetim Kurulu Üyesi

Paul Gossiaux – Yönetim Kurulu Üyesi

Turgay Gönensin – Yönetim Kurulu Üyesi

Zafer Kurtul – Yönetim Kurulu Üyesi

Cenk Kaan Gür – Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Müdür

Alternatif Bank İletişim Kanalları

Alternatif Bank’a aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşmak mümkündür. Alternatif Bank telefon numarası ve diğer iletişim kanalları bilgileri şu şekildedir:

Alternatif Bank’ın Şirket Unvanı “Alternatifbank Anonim Şirketi” olarak kayıtlarda yer almaktadır.

Alternatif Bank Genel Müdürlük Adresi: Vadistanbul Bulvar, Ayazağa Mah. Cendere Cad. No: 109M 2D Blok PK:34485 Sarıyer/İstanbul

Alternatif Bank Genel Müdürlük Telefonu: 0212 315 65 00

Alternatif Bank Çağrı Merkezi: Çağrı Merkezi: 444 00 55 / 0850 225 00 55

Alternatif Bank’ın Operasyon ve Teknoloji Merkezi Adresi: İçerenköy Mah. Umut sokak, No:10-12, AND Plaza, Ataşehir/İstanbul

Alternatif Bank’ın Operasyon ve Teknoloji Merkezi Telefonu: 0216 300 25 25

Alternatif Bank KEP adresi veya: [email protected]

A Bank’ın ismini Alternatif Bank olarak değiştirip, A Bank ibaresini isminden ve sembollerinden çıkardığına dair habere buradan göz atabilirsiniz.