A Bank Kapandı Mı? A Bank İsim Mi Değiştirdi? A Bank Alternatif Bank Oldu!

A Bank Kapandı Mı? A Bank İsim Mi Değiştirdi? A Bank Alternatif Bank Oldu!

16 Eylül 2018 0 Yazar: Emine Zaman

Ülkemizde pek çok firmayı bünyesinde barındıran Anadolu Grubu, yakın döneme kadar A Bank’ında büyük hisse sahibi olarak ön plana çıkıyordu. A Bank’taki hisselerinin büyük kısmını 2013 yılı itibari ile Katar merkezli The Commercial Bank’a satan Anadolu Bank, 2016 yılında da elindeki kalan hisseleri yine The Commercial Bank’a satarak bankanın yönetiminden çekilmiş oldu. Bankadaki radikal değişikliklerden birisi de bu yıl yaşandı ve A Bank isim değişikliğine gitti. A Bank 2018 yılı Mart ayı itibari ile adını Alternatif Bank olarak değiştirdi.

A Bank’ın tek hissedarı konumuna 2016 yılında gelen The Commercial Bank, bu yılın başında bankanın kısa adı olan A Bank’ı resmi olarak kayıtlardan çıkardı. İsim değişikliğine giden banka; şubelerinin tabelalarını da değiştirmeye başladı. Alternatif Bank’ın resmi unvanı ise Alternatifbank Anonim Şirketi oldu.

Alternatif Bank Büyümeye Devam Edecek!

Alternatif Bank Cenk Kaan Gür; Alternatif Bank’ın isim değişikliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Alternatif Bank’ın 26 yıldır ülkemiz bankacılık sektöründe faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Genel Müdür Gür; The Commercial Bank’ın ana hissedar olmasının akabinde atılımlarına hız veren kurumun, tamamen The Commercial Bank iştirak kuruluşu olmasının ardından isim değişikliği kararı aldığını ifade etti.

Alternatif Bank’ın hızlı bir gelişim sürecinde olduğuna vurgu yapan Genel Müdür Gür; bankanın hemen her yıl mali tablolarını geliştirerek yoluna devam ettiğini deklare etti. Gerek banka aktifleri, gerek mevduat büyüklüğü ve gerekse kredi büyüklüğü bakımından Alternatif Bank’ın hızlı bir gelişim kaydettiğinin altını çizen Gür; şubeleşme çalışmalarını da buna eş değer olarak devam ettiğini belirtti.

Alternatif Bank’ın hali hazırda 53 şubesinin bulunduğunu söyleyen Genel Müdür Gür; bu şubelerin 13’ünü danışman şube olarak dizayn ettiklerini ve kısa süre içerisinde tüm şubelerinin danışman şube statüsüne getirileceğini de vurguladı. Gelecek 5 yıllık süreçte Alternatif Bank’ın Türkiye bankacılık sektöründe çok daha iyi bir yere geleceğine inandığını açıklayan Genel Müdür Gür; Alternatif Bank’ın büyüme rakamlarının bankacılık sektörü ortalamalarının üzerinde olmasının da bunun en büyük göstergesi konumunda olduğuna dikkat çekti. Alternatif Bank iletişim, Alternatif Bank şube sayısı vb. gibi Alternatif Bank’a dair tüm bilgilere buradan göz atabilirsiniz.