Albaraka Türk Hac Ve Umre Finansmanı 2020

Albaraka Türk Hac Ve Umre Finansmanı 2020

12 Ocak 2020 1 Yazar: Emine Zaman

Hac ya da umre ziyareti yapmak, kutsal toprakları görmek isteyen müşteriler için Albaraka Türk Katılım Bankası “Hac ve Umre Finansmanı” sağlıyor. Hac ve umre finansmanı dahilinde likidite sağlayarak dini vecibelerini yerine getirmek isteyen müşteriler ihtiyaç duydukları finansmanı Albaraka’dan sağlayabilirler. Albaraka Türk Hac ve Umre Finansmanı 2020 yılı için detaylar haberimizde yer almaktadır.

Albaraka Türk Hac Ve Umre Finansmanı 2020

Banka hac ve umre finansmanı kapsamında katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak likidite hizmeti sunmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası hac ve umre finansmanı uyarınca gereken meblağın tamamını finanse etmektedir. Hac ve umre masraflarının yüzde 100’ünü sağlayan müşteri gönül rahatlığıyla ibadetini yapabilir ve finansman geri ödemelerini de sıkışmadan gerçekleştirebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası hac finansmanı dahilinde aylık yüzde 1,06 kar oranı uygulamaktadır. Finansman kapsamında sağlanan likidite geri ödemeleri 48 aya varan vadelerde yapılabilmektedir. Azami vade banka tarafından 48 ay olarak belirlenmiştir. Albaraka Türk umre finansmanı kapsamında finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Finansman tahsis bedeli talep edilen meblağın binde 5’i oranındadır.

2020 Albaraka Hac Ve Umre Finansmanı Hesaplama!

Hac ve umre finansmanı uyarınca likidite sağlamak isteyen müşterinin bankaya bazı belgelerle başvurması gerekmektedir. Banka müşterinin kimlik belgesi fotokopisi ve gelir belgesini finansman başvurusu esnasında talep etmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası hac finansmanı ürünü kapsamında müşterinin ferdi kaza sigortası yaptırmasını da talep etmektedir. Bu koşulları yerine getiren, hacca ya da umreye gidecek kişiler Albaraka hac finansmanı başvurusu ya da umre finansmanı başvurusu yapabilmektedirler. Albaraka hac ve umre finansmanı dahilinde 20 bin Türk Lirası kullanacak kişiler için örnek hesaplama yapmak gerekirse…

20 bin TL likiditeyi hac ve umre finansmanı dahilinde sağlamak isteyen müşteri aylık yüzde 1,06 kar oranından faydalanarak kullanacaktır. Finansman geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak isteyen müşteri 696,05 TL’lik kredi taksitleri ödeyecektir. Vade sonunda toplam ödenmiş olan meblağ 25 bin 154 TL olacaktır. Albaraka Türk Katılım Bankası 100 TL finansman tahsis komisyonu tahsil edecektir. Bu masraf bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilecek olup finansman kullandırımı esnasında tahsil edilecektir. Size en uygun finansman seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz.