Vakıfbank KGF Teminatlı Kredi 2020

Vakıfbank KGF Teminatlı Kredi 2020

13 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Vakıfbank KOBİ’lere özel KGF teminatlı kredi desteği sunuyor. Kredi Garanti Fonu (KGF) ile Vakıfbank arasında imzalanan protokol dahilinde likidite ihtiyacı olan ve teminat gereksinimine ihtiyaç duyan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) finansman sağlanmaktadır. Sağlanacak olan finansman limiti, vadesi ve miktarları KOBİ’lerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Vakıfbank KGF Teminatlı Kredi 2020 yılı detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank KGF Teminatlı Kredi 2020

KGF, “Öz kaynak Kefaletleri” ve “Hazine Destekli Kefaletler” olmak üzere iki farklı kaynaktan kefalet imkanı sunmaktadır. Kredi Garanti Fonu, PGS (Portföy Garanti Sistemi) uygulaması ve PLS (Portföy Limit Sistemi) uygulaması dahilinde teminat sağlamaktadır. Öz kaynak kefaletleri KGF’nin kendi öz kaynaklarından sağladığı kefalet türüdür. Öz kaynak kefaletlerinden KOBİ’ler, KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) sınıfında bulunan esnaf ve sanatkarlar, serbest meslek mensupları, arsa ve konut yapı kooperatifleri hariç olmak üzere kooperatifler, çiftçiler, tarımsal işletmeler ve ilgili nitelikleri taşıyan gerçek ve tüzel kişi işletmeleri faydalanabilmektedir.

Vakıfbank Ticari Kredi Kapsamında KGF Teminatlı Kredi Kullanılabilmekte

KGF‘nin hazine destekli kefalet uygulamasından ise ihracatçılar, KOBİ’ler, seyahat acenteleri turizm işletmeleri gibi KOBİ sınıfında olmayan işletmeler faydalanabilmektedir. KGF teminatlı kredi desteğinden faydalanmak isteyen müşteriler Vakıfbank şubelerine başvuru yapabilirler. Müşterinin kredi talebi Vakıfbank’ın değerlendirmesinin olumlu olmasının ardından KGF’nin de olumlu değerlendirmesi ile kabul edilebilecektir.

Kredi kapsamında banka müşteriden hayat sigortası yaptırmasını talep edecek olup, müşterinin hayat sigortası yaptırmaması durumunda müşteriden kredi tahsis komisyonu tahsil edecektir. Komisyon bedeli talep edilen meblağın yüzde 0,5’i kadardır. Bu tutar bir defaya mahsus alınacak olup; kredi kullandırımı esnasında peşin olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Örneğin 150 bin TL kredi kullanımı için 750 TL meblağ kredi kullanımı anında banka tarafından tahsil edilmektedir.

Size uygun diğer ticari krediler için burayı ziyaret edebilirsiniz.