Aktif Bank Kimin Aktif Bank Güvenilir Mi?

Aktif Bank Kimin Aktif Bank Güvenilir Mi?

8 Mart 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Bilinen adı ile Aktif Bank, resmi ismi ile Aktif Yatırım Bankası Anonim Şirketi son dönemde adını sıkça duyurmaya başlamıştır. Peki Aktif Bank kimin yahut Aktifbank kime ait? Bu sorunun cevabını hemen yazımızın başında verelim; Aktif Bank Çalık Grubu’na ait bir bankadır. Ülkemiz bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Aktif Bank’ın, kamuoyunca yakından tanınan diğer bankalardan farkı ise “kalkınma ve yatırım bankaları” arasında yer almasıdır. Kamuoyunun yakından tanıdığı İş Bankası, Garanti Bankası gibi kuruluşlar ise “mevduat bankaları” olarak geçmektedir. Aktif Bank Kimin Aktif Bank Güvenilir Mi başlığı altında Aktifbank hakkında detaylı bilgilere geçelim…

Aktif Bank, bilhassa cazip faiz sunan bankacılık ürünleri ile dikkat çekiyor. Özellikle Aktif Bank’ın bono ürünü olan N Kolay Bono; piyasa ortalamalarının üzerinde sağladığı faiz getirisi ile pek çok vatandaşın ilgisini çekmiş durumda. Son dönemde şubeleşme çalışmalarını da hızlandıran bankanın ülke çapında genişleme süreci devam etmektedir. İşte Aktif Bank ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorular ve bu soruların cevapları…

Aktif Bank’ın Kaç Şubesi Var? Aktifbank Şube Sayısı

Aktif Bank hali hazırda ülke çapında 10 şube ile hizmet vermektedir. 2020 yılı itibariyle 10 şubesi olan Aktif Bank şube sayısını artırma çalışmalarına devam ederken, şubeleşmesini ülke genelinde sürdürme gayretinde.

Aktif Bank’ın Kaç Çalışanı Var?

Aktif Bank’ın çalışan sayısı 662’dir. 2020 yılı Mart ayı bankacılık raporlarına göre Aktif Bank 662 personel istihdam etmektedir. Bu sayı bankanın şubeleşme çalışmaları ile doğru orantılı olarak artış göstermektedir.

Aktif Bank’ın Kaç Müşterisi Var?

Aktif Bank’ın kendi resmi sitesinden açıkladığı rakamlara göre müşteri sayısı 7 milyona yakındır. Müşteri sayısına dair bankanın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada; Aktif Bank’ın ülkemiz bankacılık sektöründeki bireysel müşterilerin yüzde 15,3’üne hizmet verdiği ve bu yüzdenin de yaklaşık 8,1 milyon bireysel müşteriye tekabül ettiği deklare edilmiştir.

Aktif Bank Kimin Aktif Bank Güvenilir Mi?

Aktif Bank Çalık Grubu’nun sermaye yapısı dahilinde kurulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetiminde faaliyetlerine devam etmekte olan Aktifbank bu doğrultuda güvenilir olarak değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR Aktif Bank’a AAA notu vermiştir.

Aktif Bank Yönetim Kurulu Kimlerden Oluşuyor?

  • Ahmet ÇALIK                          Yönetim Kurulu Başkanı
  • Mehmet Usta                         Yönetim Kurulu Başkan Vekili
  • Mehmet Ertuğrul Gürler       Yönetim Kurulu Üyesi
  • Veysel Şahin                           Yönetim Kurulu Üyesi
  • Kemaleddin Koyuncu             Yönetim Kurulu Üyesi
  • İbrahim Yaşar                        Yönetim Kurulu Üyesi
  • Dr. Serdar Sümer                   Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Aktif Bank İletişim Kanalları

Bankanın resmi unvanı Aktif Yatırım Bankası A.Ş. olarak geçmektedir. Aktif Bank telefon numarası ve diğer iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

Aktif Bank Genel Müdürlük Adresi: Büyükdere Caddesi No: 163 Zincirlikuyu Şişli PK: 34394 İstanbul

Aktif Bank İletişim Merkezi: 0850 724 30 50

Aktif Bank Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0 212 340 80 00

Aktif Bank Faks: 0 212 340 88 79

Aktif Bank Mersis Numarası: 0225013653700015

Aktif Bank Teleks: 28807 cal tr

Aktif Bank Swift Kodu ya da Aktif Bank Bic Kodu: CAYTTRIS

Aktifbank Kep Adresi veya Aktifbank Kayıtlı Elektronik Posta Adresi: [email protected]

Bankanın dikkat çeken ürünlerinden olan N Kolay Bono’ya buradan göz atabilirsiniz.