En Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay Bono’da!

En Yüksek Faiz Aktifbank N Kolay Bono’da!

13 Ağustos 2018 0 Yazar: Emine Zaman

Türk Lirası’ndaki ani değer kaybı; banka kredi faizlerinde ve mevduat faizlerinde fahiş oranda artış yaşanmasına neden oldu. Bankalar ihtiyaç kredileri başta olmak üzere, konut kredileri ve taşıt kredilerinde de faiz oranlarında artışa gittiler. Bununla birlikte mevduat faizleri de yıllık bazda yüzde 20 seviyesine yaklaştı. Nakit parası olan vatandaş için en yüksek faiz Aktifbank tarafından verilmektedir. Birikimi olan vatandaşlara Aktifbank N Kolay Bono ürünü ile yüzde 20’yi aşan oranda kazanç imkanı sunuyor.

Aktifbank N Kolay Bono güncel kazanç yüzdesi 19,08 seviyesinde. Bununla birlikte, Aktifbank Bono ürününde gelir vergisi oranı, normal vadeli hesaplardaki gelir vergisi oranından daha düşük. Bu sayede vadeli hesaplardaki faiz oranı, Aktif Bono’daki kazanç seviyesinin altında kalıyor. Vadeli hesaplarda gelir vergisi (stopaj oranı) seviyesi yüzde 15. Aktif Bono ürününde ise gelir vergisi oranı yüzde 10 olmasından dolayı; Aktifbank N Kolay Bono’nun yüzde 21,25’lik kazanç oranı vadeli hesaplardaki yüzde 22,50 düzeyindeki faiz oranına denk gelmektedir.

Aktifbank N Kolay Bono’da Vade Beklemek ve Masraf Yok!

En yüksek faizi hangi banka veriyor sorusunun cevabını araştıran vatandaşlar bilirler ki bankaların vadeli hesaplarında vade bekleme durumu vardır. Örneğin 30 günlüğüne vadeli hesaba konulan birikim, 25. günde çekilmek istenirse banka mevduata herhangi bir faiz işletmeden birikimi vatandaşa vermektedir. Oysa Aktifbank N kolay Bono’da vade bekleme sıkıntısı yoktur. Bunun yanında N Kolay Bono’dan herhangi bir masraf kesilmesi de söz konusu değildir.

Vatandaşların isterlerse günlük olarak kazançlarını vadesiz hesaplarına aktırıp çekebilecekleri Aktifbank N Kolay Bono, hali hazırda en yüksek getiri elde edilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

Aktifbank N Kolay Bono Getiri Hesaplama ve Karşılaştırma!

Aktifbank’ın N Kolay Bono ürününe yatırım yapmak isteyen vatandaşlar için örnek bir hesaplama yaparak durumu netleştirmekte fayda var. Ayrıca bu hesaplamada vadeli hesap kazancı ile Aktifbank N Kolay Bono kazancını da karşılaştıralım.

Örnek: Yatırılan para 100 bin TL olsun ve 30 günlük süre için hesaplama yapalım.

Bu durumda 30 günün sonunda Aktifbank N Kolay Bono’dan 1.571,92 TL getiri elde etmek mümkün olabilecektir. Ortalama faiz getirisi olarak yüzde 16 sunan bir bankadan ise aynı tutar ve gün için elde edilebilecek kazanç meblağı 1.117,81 TL olacaktır. Görüldüğü üzere 2 kazanç arasındaki miktar yaklaşık 455 Türk Lirası’dır. Üstelik aradaki bu fark; daha yüksek meblağlar ve daha uzun süreli yatırımlarda daha da açılacaktır.