Akbank Büyüyen Anadolu’ya Kredi Veriyor

Akbank Büyüyen Anadolu’ya Kredi Veriyor

13 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Akbank KOBİ’lere destek vermeye devam ediyor. KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) finansman sağlaması, büyümesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması amacı ile esnafa özel kredi seçenekleri sunan Akbank KOBİ kredisi ürünleri ile uygun faiz oranları, uzun vade süresi ve pek çok avantaj imkanı sağlıyor. Akbank’tan Büyüyen Anadolu’ya Kredi haberimizde detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Akbank’tan Büyüyen Anadolu’ya Kredi

Akbank’ın KOBİ’ler için sunduğu kaynaklara bir yenisi daha ekleniyor. Akbank Avrupa Yatırım Bankası (AYB)ve Avrupa Yatırım Fonu (EIF) tarafından oluşturulan “Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Programı” dahilinde bulunmaktadır. Program kapsamında hizmet veren, kredi kolaylıkları sağlayan Akbank, Anadolu’nun her köşesindeki Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere finansman sağlayarak ekonomik gelişime katkı sağlamayı amaçlamıştır.

Akbank KOBİ Kredisi Azami Vade 5 yıl!

Akbank’ın Avrupa Yatırım Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu kaynaklı kredi hizmetinden Türkiye’nin gelişmekte olan 43 illinde bulunan KOBİ’ler faydalanabilecektir. Türkiye’de faaliyet gösteren KOBİ’lerin yüzde 25’i bu 43 ilde bulunmaktadır. Buna rağmen KOBİ’lere özel hazırlanan kredi ürünlerinden bu illerdeki KOBİ’lerin yalnızca yüzde 10’u faydalanabilmektedir.

Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Programı kredi olanaklarından yeterince faydalanamayan KOBİ’ler için büyük fırsat yaratmaktadır. Büyüyen Anadolu Programı kapsamında kullanılan kredi işletme sermayesi olarak veya yatırım finansmanı olarak kullanılabilmektedir. Akbank, program dahilinde sağladığı finansman geri ödemesinin yapılacağı azami vade süresini 5 yıl olarak belirlemiştir. Krediden faydalanan müşteriler 5 yıla kadar olan vadelerde kredi geri ödemelerini rahatlıkla yapabileceklerdir.

Akbank Büyüyen Anadolu’ya Kredi Kolaylıkları Programı kapsamında sunulan imkanlardan yararlanabilecek ve kredi kullanabilecek KOBİ’ler aşağıdaki 43 ilden herhangi birinde olmalı ya da o ile merkezli olarak faaliyet göstermelidir:

Erzurum, Erzincan, Bayburt, Kars, Iğdır, Ardahan, Malatya, Ağrı, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Sivas, Osmaniye, Yozgat, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Samsun, Tokat, Çorum, Amasya, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane illerindeki KOBİ’ler finansman sağlayabileceklerdir. Bu kredinin yanı sıra Size en uygun KOBİ kredi seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.