Akbank Vadeli Mevduatta Yüzde 10,75’e Varan Faiz!

Akbank Vadeli Mevduatta Yüzde 10,75’e Varan Faiz!

26 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Akbank mevduat hesabı faiz oranı yüzde 10,75 seviyesine dayandı. 1 milyon TL’ye kadar Akbank internet ya da mobil şubeden açılan hesaplarda banka yüzde 10,75’e kadar olan faiz imkanları tanıyor. Akbank tanışma kampanyası dahilinde sunulan bu avantaj 32 gün ile 35 gün arası vadelerde geçerlidir. Akbank vadeli mevduatta yüzde 10,75’e varan faiz fırsatı hakkında detaylı bilgi haberin devamında yer almaktadır.

Akbank Vadeli Mevduatta Tanışma Kampanyası!

Akbank tasarruflarını vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyen müşterilerine tanışma kampanyası kapsamında yüzde 10,75’e varan faiz imkanı sunmaktadır. Söz konusu faiz oranı brüt faiz oranı olup vade süresi 32 ile 35 gün arasında açılan hesaplarda geçerlidir. Bahse konu kampanya kapsamında net faiz oranı yüzde 9,14 olarak hesaplanmaktadır. Akbank mevduat faizi tasarrufun vade süresine ve tasarruf miktarına göre farklılık göstermektedir. Brüt yüzde 10,75’lik faiz oranı tanışma kampanyası kapsamında olup kısa bir süre için geçerlidir. Akbank vadeli mevduat faiz oranları tasarruf miktarı ve vadesine göre yüzde 2 ile yüzde 8,75 bandında uygulanmaktadır.

ING vadeli hesap faiz oranları, ING hoş geldin faizi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Akbank tanışma kampanyası dahilinde birikimini vadeli mevduat hesabına yatırmak isteyen müşterinin son 30 günlük toplam vadeli mevduat bakiyesi incelenmektedir. İnceleme neticesinde vadeli mevduatı olmayan yahut vadeli mevduat ürünlerinin toplam bakiyesi 10 bin TL’nin altında kalan müşteriler faydalanabilmektedir. Müşterinin toplam vadeli hesap bakiyesi hesaplanırken, Akbank mevduat ürünleri kapsamında, Akbank birikim hesabı, Akbank serbest hesap, Akbank vadeli mevduat, Akbank nar vadeli mevduat hesabı, Akbank ara dönem ödemeli hesapları incelenmektedir.

Akbank tanışma kampanyası dahilinde hesap açtırılıp vadesinden önce kapatıldığında müşteriye faiz ödemesi yapılmamaktadır. Bahse konu kampanya uyarınca avantajlı faiz oranından faydalanılabilecek maksimum tutar 1 milyon Türk Lirası’dır. Kampanya koşullarından faydalanarak açılan Akbank vadeli hesap ilk kampanya süresi dolduğunda uygulanan faiz oranı kanal faiz oranları ile yenilenecektir. Hesap hareketleri Akbank mobil ya da internet bankacılığı kanalı ile kontrol edilebilmektedir.