Ev Alacaklara Halkbank Konut Kredisi Hesaplı Evim Kampanyası!

Ev Alacaklara Halkbank Konut Kredisi Hesaplı Evim Kampanyası!

15 Kasım 2017 2 Yazar: Emine Zaman

Halk Bankası konut kredisi desteği ile müşterilerini ev sahibi yapıyor. Artık kendi evimde oturmak istiyorum, kira ödemekten bıktım diyorsanız Hesaplı Evim Konut Kredisi paketi ile finansman sağlayabilir, bütçenize uygun vade ve ödeme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hesaplı Evim kampanyası uyarınca kullanılabilecek kredi tutarları, uygulanan faiz oranları ve avantajları haberimizin detayında.

Halk Bankası konut kredisi, Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası dahilinde sağlanırsa kredi geri ödemeleri azami 120 ay vadede yapılmaktadır. Kredi geri ödemeleri müşterinin talebine göre aylık eşit taksitlerle yapılabileceği gibi, gelire göre farklı zamanlarda da yapılabilmektedir. Üstelik kredi geri ödemeleri 3 ay ertelenebilmektedir.

Halk Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Vadeye Göre Belirleniyor!

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında kullanılan kredi miktarına ve vade süresine göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır. 100 bin TL’ye kadar kullanılan konut kredilerinde, 36 ay vadeye kadar aylık yüzde 0,88; 37- 120 ay arasında yapılacak ödemelerde ise aylık yüzde 0,95 faiz oranı uygulanmaktadır.

100.001 TL ile 1 milyon TL arasında kullanılan konut kredilerinde Halkbank, kredi vadesi 1- 36 ay arasında ise aylık yüzde 0,98, 37- 120 ay arasında ise aylık yüzde 1,08 faiz oranı uygulamaktadır. Söz konusu krediyi talep eden kişi, emekli maaş müşterisi yahut Bordro24 müşterisi ise faiz oranları yüzde 0,95 ile 1,03’e gerilemektedir. Hesaplı Evim Kredisi kapsamında 1 milyon üzeri miktarda kredi talep ediliyor ise uygulanacak olan faiz oranı; 36 aya kadar olan vadede aylık yüzde 1,08; 37 ile 120 ay arasında bir vadede ise aylık yüzde 1,10’dur.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında 100 bin TL için örnek hesaplama

Çekilen kredi tutarı: 100.000 TL

Vade süresi: 120 ay

Uygulanan faiz oranı: % 0,95

Kredi tahsis bedeli: 500 TL

Taksit tutarı: 1.400 TL

olacaktır. Halk Bankası konut kredisi kapsamında kredi tahsis bedeli tahsis etmekte olup, kullanılan miktarın binde 5’i oranındadır. Bunun yanı sıra, Hesaplı Evim Konut Kredisi uyarınca deprem sigortası, hayat sigortası, konut sigortası yapılması gerekmektedir. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında finansman sağlamak için Halkbank şubelerine uğrayabilir, diğer konut kredisi seçeneklerini incelemek için buraya göz atabilirsiniz.