Yonga Mobilya Sahibi Kim Yonga Hisse Performansı Nasıl?

Yonga Mobilya Sahibi Kim Yonga Hisse Performansı Nasıl?

30 Ekim 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Yonga Mobilya 1974 yılında Denizli’de kurulmuştur. Firmanın kurucuları; “o dönem Almanya’da çalışan işçiler” olup; günümüzde ihracata dayalı üretim yapan firmanın vizyonunun o günlerden belli olduğu söylenebilir. Kuruluşunun akabinde uzun bir süre Devlet Malzeme Ofisi’ne üretim yapan firma; ardından pek çok otelin mobilya ihtiyacını gidererek yol devam etmiştir. 2000’li yılların başından itibaren ise üretiminin neredeyse tamamını ihracata yönlendirmiştir. Firma günümüzde BIST’e kote durumdadır. Yonga Mobilya sahibi kim Yonga hisse grafiği nasıl, Yonga mobilya ortaklık yapısı ve daha pek çok bilginin detaylarını inceleyelim…

Yonga Mobilya Sahibi Kim Yonga Hisse Performansı Nasıl?

Yonga Mobilya kimin sorusunun cevabını firmanın ortaklık yapısını vererek netleştirebiliriz.

 • MEHMET BEKİR ŞASA – yüzde 41,29
 • DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI – yüzde 8,01
 • MUSTAFA TURGUT DALAMAN – yüzde 7,09
 • DİĞER – Halka Açık Kısım yüzde 43,61

Yukarıda da görüldüğü üzere Yonga hissedarları arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi dahi bulunmaktadır. Şirketin hisselerinin önemli bir kısmı da Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Borsa İstanbul’da YONGA kodu ile işlem gören şirketin hisseleri inişli çıkışlı bir grafik çizmektedir. Hissenin son bir yıllık performansı incelendiğinde; 30 Ekim 2019 tarihinde 6,70 lira düzeyinde bulunan YONGA bu noktadan; düzenli sayılabilecek bir artışla 2020 yılı Ağustos ayında 30 lira seviyesine gelmiştir. Eylül ayında ani bir sıçrama ile 81,40 lira düzeyine kadar çıkan hisse bu seviyede tutunamamış ve düşüş trendine girmiştir.

Kayıplarını belirli noktalarda telafi etmeye çalışsa da düşüşünü ancak 31 lira düzeyinde frenleyebilen YONGA 28 Ekim 2020 gününü 34 lira seviyesinde kapatmıştır. Hissenin 52 haftalık periyotta kayda geçen en düşük değeri 5,45 lira ve en yüksek değeri de 81,40 lira olarak görülmektedir.

Yonga Mobilya Yönetim Kurulu, Haberleri, İş Başvurusu ve İletişim Bilgileri

Yonga Mobilya Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • MEHMET BEKİR ŞASA Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye
 • MUSTAFA TURGUT DALAMAN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • SİNAN SOYLU Yönetim Kurulu Üyesi
 • AZİZ ŞASA Yönetim Kurulu Üyesi
 • SAFİYE AYLİN ŞASA Yönetim Kurulu Üyesi

Yonga Mobilya ile ilgili haberler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden takip edilebilir. Şirket hisseleri BIST’te işlem gördüğü için önemli bilgileri KAP üzerinden duyurmaktadır. Buna ek olarak yazılı ve görsel basın ile şirketin resmi internet sitesi üzerinden de Yonga Mobilya haberlerine ulaşılabilir.

Yonga Mobilya iş ilanları şirket tarafından dönem dönem kamuya duyurulmaktadır. Bunun yanı sıra aşağıda bulunan şirketin iletişim kanalları üzerinden Yonga Mobilya’ya iş başvurusu yapmak da mümkündür. Şirkete gönderilen CV üzerinden uygun pozisyon oluştuğunda iş imkanı doğabilmektedir.

Yonga Mobilya iletişim kanalları aşağıdaki gibidir…

 • Yonga Mobilya Adres: Kale Mah. Atatürk Bul. No:196 20180 Pamukkale / Denizli / TÜRKİYE
 • Yonga Mobilya Telefon: +90 258 267 15 15 (pbx)
 • Yonga Mobilya Faks: +90 258 267 19 47
 • Yonga Mobilya Resmi Web Sitesi: https://www.yongamobilya.com/