YEOTK: YEO Teknoloji ABD Ödemeli 10,75 Milyon Dolarlık İş Aldı

YEOTK: YEO Teknoloji ABD Ödemeli 10,75 Milyon Dolarlık İş Aldı

18 Eylül 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

YEOTK: YEO Teknoloji ABD ödemeli 10,75 milyon dolarlık iş aldı… YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Moğolistan’daki İleri Düzey Su Arıtma Tesisi Projesi kapsamında bulunan elektrik ve otomasyon işlerinin anahtar teslim yapılması için MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. arasında 17 Eylül 2021 Cuma günü itibari ile sözleşme imzalandığı belirtildi. Toplam sözleşme bedelinin 10.750.000 dolar olduğu projenin finansmanının ABD Hükümeti Dış Yardım Kuruluşu MCAM (Millenium Challenge Account – Mongolia) tarafından sağlanacağının altı çizildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir.

YEOTK: YEO Teknoloji ABD Ödemeli 10,75 Milyon Dolarlık İş Aldı

Bu ay içerisinde Borsa İstanbul’da YEOTK kodu ile işlem görmeye başlayan Yeo Teknoloji birbiri ardına iş anlaşmaları açıklıyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık 18 milyon TL’lik bir iş anlaşmasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kamuoyuna duyuran firma; hafta kapanışı ile büyük bir anlaşmaya daha imza attığını deklare etti. Moğolistan’daki İleri Düzey Su Arıtma Tesisi Projesinin tüm dizayn, mühendislik, tedarik, montaj ve devreye alma hizmetlerini yerine getirecek firma 10,75 milyon dolarlık ödeme alacak. Proje finansmanının ABD Hükümeti Dış Yardım Kuruluşu MCAM (Millenium Challenge Account – Mongolia) tarafından karşılanacak olması ise dikkat çekici önemli bir ayrıntı olarak ön plana çıktı. Şirket tarafından konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“ Şirketimiz ile MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. arasında bugün (17.09.2021) Moğolistan’daki İleri Düzey Su Arıtma Tesisi Projesi kapsamında bulunan elektrik ve otomasyon işlerinin anahtar teslim yapılması için sözleşme imzalanmıştır.  Toplam sözleşme bedeli 10.750.000 USD’dir.

Finansmanı ABD Hükümeti Dış Yardım Kuruluşu MCAM (Millenium Challenge Account – Mongolia) tarafından sağlanan proje kapsamında tüm dizayn, mühendislik, tedarik, montaj ve devreye alma hizmetleri Şirketimiz tarafından yapılacaktır.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur. ”

Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği
Müşteri (Customer)
Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı
MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı
% 0,5
İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih
17/09/2021
Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları
Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi
Şirketin ciro ve karlılığını olumlu etkileyeceği beklenmektedir.