Yaprak Süt Sahibi Kim? YAPRK Hisse Performansı Nasıl?

Yaprak Süt Sahibi Kim? YAPRK Hisse Performansı Nasıl?

20 Kasım 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Kamuoyunda kısaca “Yaprak Süt” olarak bilinen Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kuruluş hikayesi pek çok girişimciye ışık olacak, cesaret verecek nitelikte. Başarılı iş adamı Erol Göker ve Ziraat Mühendisi Şebnem Göker tarafından 1994 yılında hobi olarak kurulan Yaprak Süt, 1998 yılında aile işletmesine dönüştü ve her geçen yıl da büyümeye devam etti. 2011 yılında o zaman ki adı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) da kote olan Yaprak Süt’ün halen hisseleri borsada YAPRK kodu ile işlem görmektedir. Yaprak Süt sahibi kim, şirket günümüzde kimin, güncel ortaklık yapısı nasıl, YAPRK hisse ne durumda ve daha pek çok detaylı bilgi içeriğimizde verilmiştir.

Yaprak Süt Sahibi Kim? Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Kimin?

Yaprak Süt’ü hobi olarak 10 inek ile kuran ve kısa sürede büyüten Erol Göker, hali hazırda da Yaprak Süt’ün en büyük ortağı konumunda bulunuyor. Yaprak Süt ortaklık yapısı şu şekildedir:

 • Erol Göker – yüzde 63,36
 • Şebnem Göker – yüzde 10,58
 • Diğer – Halka Açık yüzde 26,06

Yaprak Süt’ün kurucuları olan ve hali hazırda en büyük iki hissedarı konumunda bulunan Erol Göker ile Şebnem Göker’in özgeçmişine kısaca bakmak gerekirse…

Erol Göker Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Erol Göker, aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Maliye Bakanlığı’nda “Hesap Uzmanı” ve Sermaye Piyasası Kurulu’nda “Denetçi” olarak görev yapan Göker; hali hazırda kurucu ortağı olduğu Global Menkul Değerler A.Ş. ile Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de “Yönetim Kuru Başkanlığı” görevlerini sürdürmektedir.

Şebnem Göker Kimdir?

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Şebnem Göker, aynı üniversitede “Özel Süt Ürünleri” üzerine yüksek lisans da yapmıştır. Atatürk Orman Çiftliği Süt Fabrikası’nda “mühendis” olarak görev alan Göker, 1994 yılında kurulan Yaprak Süt’ün kurucu ortaklarındandır. FEO 2006 yılında Şebnem Göker’i “yılın yetiştiricisi” seçmiştir. Şebnem Göker hali hazırda Yaprak Süt ve Besi Çiftliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yaprak Süt Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • Erol Göker – Yönetim Kurulu Başkanı
 • Şebnem Göker – Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • Zeynep Göker Kırcıoğlu – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Hamza Kandur – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Arif Ceyhun Yağlıcıoğlu – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • Melek Elçin Süer – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

YAPRK Hisse Analizi Nasıl?

Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri BIST’te YAPRK kodu ile işlem görmektedir. 2011 yılında halka açılma kararı alan şirktin hisseleri son dönemde belirgin bir hareket içerisindedir.

27 Kasım 2015’te 2,08 lira seviyesinde işlem gören YAPRK, 2019 yılı ortalarına kadar dar bantta hareket etmiş ve ufak iniş çıkışlarla ilerlemiştir. Öyle ki aradan geçen 4 yıllık süreçte, 2019 Haziran ayında YAPRK 2,5 lira seviyesinden işlem görmekteydi. Akabinde yükseliş trendine giren YAPRK, bu trendi 9 Ekim 2020 tarihinde 93,35 lira ile zirveye taşımıştır. Ancak hisse bu seviyede tutunamamış ve 30 liraya kadar gerilemiştir. YAPRK 20 Kasım 2020 Cuma günü ile sonlanan haftayı 38 liradan kapatmıştır.

Yaprak Süt Haberleri ve İletişim Kanalları

Borsaya kote durumdaki Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. önemli gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirmektedir. Yaprak Süt hakkındaki en doğru haberler buradan takip edilebilir. Ayrıca yazılı ve görsel medya aracılığı ile şirket hakkındaki gelişmeleri takip etmek de mümkündür. Yaprak Süt iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Merkez: Rıhtım Caddesi No: 57 34425 Karaköy / İstanbul
 • Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Üretim Tesisi: Burcu Yolu Küme Evleri Mevkii No:12 Burhaniye – Balıkesir
 • Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Telefon: +90 (266) 422 27 77 – +90 (266) 412 62 39
 • Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Faks: +90 (266) 412 11 65

Yaprak Süt KAP Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/2920-yaprak-sut-ve-besi-ciftlikleri-sanayi-ve-ticaret-a-s