Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı 2021!

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı 2021!

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Birikimlerimi nasıl değerlendirsem, neye yatırım yapsam, altın birikimlerimi nerede saklasam diye düşünüyorsanız, Yapı Kredi altın hesabı kapsamında yatırım yapabilirsiniz. Yapı Kredi altın bankacılığı kapsamında vadeli ve vadesiz altın hesapları, altın birikimi, altın günleri gibi ürünlerle müşterilerine hizmet vermektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi vadeli altın hesabı 2021 hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı 2021 Özellikleri

Yapı Kredi vadeli altın hesabı dahilinde altınlarınızı çalınma ve kaybolma risklerine karşı koruyabilirsiniz. Aynı zamanda işçilik maliyeti ödemek, düşük ayarlı, düşük gramajlı altın almak gibi sıkıntılardan da kurtulmuş olursunuz. Yapı Kredi altın hesabı uyarınca 1000/ 1000 saflık derecesinde gram altın (XAU) cinsinden işlem yapılmaktadır.

Yapı Kredi vadeli altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapı Kredi vadeli altın hesabı altın birikimlerine faiz kazancı sağlanabilen bir altın mevduat hesabıdır.
  • Yapı Kredi vadeli altın hesabı asgari 50 gram altın ile açılabilmektedir.
  • Altın hesabı kapsamında altın fiyat artışından doğan kazancın yanı sıra faiz kazancı da sağlanmaktadır.
  • Altınlarınız fiziki altın olarak saklanmadığından ve fiziki altın alış satışı yapılmadığından komisyon gibi bir masraf söz konusu değildir.
  • Bahse konu vadeli altın hesabı kapsamında fiziki altın teslimatı 995/ 1000 saflıkta, 1 kg altın ve katları şeklinde yapılabilmektedir.
  • Yapı Kredi altın gram alış satış fiyatı, Yapı Kredi altın kuru piyasa koşullarına göre değişmekte ve güncellenmektedir.
  • Yapı Kredi vadeli altın hesabı faiz oranları piyasa koşullarına göre farklılık göstermekte olup, altın hesabı açılırken faiz oranı müşteriye bildirilmektedir.
  • Yapı Kredi altın hesabınız dahilinde altın alış satış yapmak için Yapı Kredi şubelerine uğrayabileceğiniz gibi Yapı Kredi internet ve mobil şubeden de işlem yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi altın hesabınızı banka kartınıza tanımlatabilir, altın alım satım işlemlerinizi ATM’lerden de yapabilirsiniz. Bankaların altın günleri, altın hesabı, vadeli altın hesabı vb. gibi ürünler için buraya göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı Açma 2021

Yapı Kredi vadeli altın hesabı dahilinde birikim yapmak ve faiz kazancı elde etmek için bankanın şubelerinden hesap açabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yapı Kredi internet şube ve mobil şubeden de Yapı Kredi vadeli altın hesabı açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.