Halkbank Altın Günleri 2021 Halk Bankası Altın Günleri

Halkbank Altın Günleri 2021 Halk Bankası Altın Günleri

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Halkbank müşteri taleplerine yönelik ürünler sunmaktadır. Bireysel finansman hizmetleri, mevduat hesapları, banka ve kredi kartları, KOBİ’lere yönelik tasarlanan ürünler bunlardan yalnızca birkaçıdır. Halk Bankası altın bankacılığı alanında da müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çeşitli ürünler sunmaktadır. Vadeli ve vadesiz altın hesapları, altın günleri, bu hizmetlerdendir. Bu yazımızda altın bankacılığı kapsamında sunulan Halkbank Altın Günleri 2021 Halk Bankası Altın Günleri hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Halkbank Altın Günleri 2021 Halk Bankası Altın Günleri Özellikleri

Halk Bankası altın günleri dahilinde elinizde bulunan her türlü altınınızı bankaya getirerek altın hesabına yatırabilirsiniz. Altın günleri kapsamında İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri Halk Bankası’na gelmekte ve altın değerlendirmesi yapmaktadırlar. Bankaya getirdiğiniz altınlar gramajı, saflık derecesi ne olursa olsun, uzmanlar tarafından incelenerek 24 ayar 995/ 1000 saflık derecesindeki değeri belirlenmekte ve gram altın cinsinden hesabınıza yatırılmaktadır. Böylece kiralık kasa masrafı ödemeden altınlarınızı çeşitli risklere karşı bankada güvende tutmuş olursunuz. Diğer bankaların altın günleri ve altın hesapları hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Halk Bankası altın günleri özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • Halk Bankası altın günleri dahilinde, kolye, küpe, çeyrek altın, cumhuriyet altını, ayarı düşük olan altın fark etmeksizin getirilebilmektedir. Bu altınlar İstanbul Altın Rafinerisi uzmanları tarafından incelenerek 995/ 1000 saflık derecesindeki 24 ayar altın değeri belirlenmektedir. Getirilen altınların işçilik değeri mevcut ise bunlar hesaplamaya dahil edilmemektedir.
  • Altınların kabul edilip edilmemesi eksperlerin incelemesi sonucunda belirlenmektedir.
  • Hallkbank altın günleri uyarınca getirdiğiniz altınların 24 ayar gram altın karşılığı altın hesabınıza yatmaktadır. Bu kapsamda Halkbank vadesiz altın hesabı yahut Halkbank vadeli altın hesabı açtırabilirsiniz.
  • Halkbank vadesiz altın hesabı uyarınca yalnızca altın fiyatında yaşanan artıştan kazanç sağlanabilmektedir. Halkbank vadeli altın hesabına altınlarınızı yatırdığınızda ise altın fiyatındaki artıştan olan kazancınızın yanı sıra faiz kazancı da bulunmaktadır.
  • Halk Bankası altın günleri koşullarından faydalanarak altınlarınızı bankaya yatırdığınızda altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı korumuş olursunuz.
  • Ayrıca altınları saklamak için kiralık kasa masrafından da kurtulmuş olursunuz.
  • Altın günleri dahilide bankaya getirdiğiniz altınlar dönüşüm işlemine tabii olduğu için sonradan fiziki olarak teslim almanız mümkün değildir. Banka fiziki altın teslimi yapmamaktadır.

Halkbank Altın Günleri Şubeleri

Halkbank altın şubeleri ve Halkbank altın günü ne zaman sorularının cevabını şu şekilde vermek mümkündür: Halkbank altın günlerini ve zamanlarını kendi resmi sitesinde açıklamaktadır. İAR eksperleri şubeleri dolaştığı için belirli bir Halkbank altın şubesi yoktur. Hangi Halk Bankası şubesinde hangi gün altın günü yapılacak ise Halkbank resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Bunun yanı sıra bulunduğunuz bölgede altın günü yapan Halkbank şubesi yok ise herhangi bir Halkbank şubesine giderek 100 gram ve üzeri altınlarınız için size özel uzman talep edebilirsiniz. Bu işlem için sizden bir ücret talep edilmemektedir.