VRGYO İşlem Tarihi Ne Zaman? VRGYO Kaç Lot Verdi?

VRGYO İşlem Tarihi Ne Zaman? VRGYO Kaç Lot Verdi?

22 Ekim 2023 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Vera Konsept GYO halka arz sonuçları açıklandı. Halka arzda yatırımcı başına 10 lot düştü; halka arza katılım sayısı ise 3.878.278 oldu. Peki, VRGYO işlem tarihi ne zaman, halka arz sonuçları nasıl, kişi başına kaç lot düştü ve benzeri gibi soruların cevapları nedir, inceleyelim…

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

VRGYO Halka Arz Sonuçları!

Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş halka arzı İntegral Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleşti. 18- 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen halka arzda 55 milyon lot satışa sunuldu ve tamamı satıldı. Halka arzda bireysel yatırımcı için paylara 3,1 kat fazla talep geldi. Yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılan paylara 7,8 kat; yurt dışı yatırımcıya ayrılan paylara ise 2,9 kat fazla talep gelmiştir. Yurt içi bireysel yatırımcı, yurt içi kurumsal ve yurt dışı kurumsal yatırımcı bakımından karşılanan talep miktarları şu şekildedir:

  • Yurt içi bireysel yatırımcı karşılanan talep 3.878.174 kişi,
  • Yurt içi kurumsal yatırımcı sayısı 99 kişi,
  • Yurt dışı kurumsal karşılanan yatırımcı sayısı 5 kişi.

VRGYO halka arz büyüklüğü 867.900.000 TL şeklinde gerçekleşmiştir.

VRGYO Kaç Lot Verdi?

VRGYO halka arzında yatırımcı başına 10 lot ( 157 TL) düşmüştür.

VRGYO İşlem Tarihi Ne Zaman?

Vera Konsept GYO ne zaman işleme başlar sorusu yatırımcılar tarafından merakla beklenmektedir. VRGYO’nun 25- 26 Ekim Çarşamba ve Perşembe günleri işleme başlaması beklenmektedir.

VRGYO Arzından Kalan Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

Vera Konsept halka arz sonuçları açıklandı ve yatırımcı başına 10 lot verildi. 10 lottan fazla talep giren yatırımcılar, kalan paranın ne zaman hesaplarına geçeceği konusunda meraktalar. Aracı kurumlar 2 iş günü içerisinde halka arzdan kalan parayı hesaba geçiyorlar. Çoğu zaman ise paranın hesaba iadesi bu kadar süreyi bulmuyor bile. Büyük ihtimalle 23 Ekim Pazartesi günü VRGYO halka arzdan kalan para hesaplara geçecektir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!