Vakıfbank’ın Yeni Sesli Asistanı VİBİ!

Vakıfbank’ın Yeni Sesli Asistanı VİBİ!

1 Kasım 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Vakıfbank’ın yeni sesli asistanı VİBİ basın açıklaması ile tanıtıldı. Vakıfbank VİBİ uygulaması ile müşterilerine bankacılık işlemlerinde yardımcı olacak. Yapay zeka değil yapan zeka olarak tanıtılan VİBİ 300’e yakın bankacılık işlemini gerçekleştirerek Vakıfbank müşterilerine yardımcı olacak. VİBİ asistanı, kullanıcıların alışkanlıklarını analiz ederek, kişiye özel hizmet verecek.

Vakıfbank’ın Yeni Sesli Asistanı VİBİ Kişiye Özel Asistanlık Hizmeti Verecek!

VİBİ, yapay zeka değil yapan zeka olarak tanıtılan Vakıfbank’ın dijital platformunun yeni üyesidir. Pek çok bankacılık işlemini tek başına tamamlayabilen VİBİ, kişiye özel asistanlık hizmeti sunmaktadır. VİBİ’nin yapabileceği bankacılık işlemleri arasında para transferi, taksitli ve nakit avans, kredi başvurusu, QR kod ile para çekme, QR kod ile para yatırma, sanal kart bilgilerini güncelleme ve limit belirleme, kredi başvurusu, piyasa bilgilerini öğrenme, varlık durumu bilgilerine erişim, vb gibi pek çok bankacılık işlemi VİBİ ile yapılabilecektir.

Yapılan basın toplantısında açıklama yapan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bugünün ihtiyaçlarına göre yarını kodlamak bize yetmiyor dedi. Teknolojik gelişmelerle birlikte müşterilerin taleplerini sürekli analiz ettiklerini söyleyen Üstünsalih, yapay zeka, açık bankacılık, blokzincir, robotik yazılım gibi kavramların bankacılık dijital uygulamalarında hızlı bir şekilde yer aldığını belirtti. Müşteri ve çalışanların ihtiyaç duyduğu dijital uygulamaları bünyelerine kattıklarını dile getiren Abdi Serdar Üstünsalih, dijital yenilikler ve uygulamalar için Vakıfbank Ar-Ge merkezinin geçtiğimiz yaz çalışmaya başladığını vurguladı.

Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih, dijitalleşme ile beraber gelen yeni iş yapma model ve teknolojilerini kullanarak sektörün “müşteri odaklı oyun kurucusu” olmak istediklerini açıkladı. Vakıfbank ailesinin en teknolojik ürünü olan VİBİ’nin müşterileri ile buluştuğunu söyleyen Üstünsalih, VİBİ’nin sektörün en yenilerinden ve en iyilerinden olduğu sözlerine ekledi.

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırma hakkında merak ettikleriniz için buraya göz atabilirsiniz.