Vakıfbank KOBİ’lere İstihdam Odaklı Kredi Veriyor!

Vakıfbank KOBİ’lere İstihdam Odaklı Kredi Veriyor!

24 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

3 devlet bankasından biri olan Vakıfbank ülke ekonomisine destek olmaya devam ediyor. Esnafa, küçük ve orta ölçekli işletmelere çeşitli finansman ürünleri sunan Vakıfbank KOBİ’lere istihdam odaklı kredi veriyor. Her zaman işletmelerin yanında olduklarını açıklayan Vakıfbank söz konusu kredi ile hem piyasanın hareketlenmesini hem de yeni istihdam yaratılması hedefliyor.

Vakıfbank İstihdam Odaklı Kredi Kapsamında Avantajlı Koşullarla Finansman Sağlıyor!

Küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) finansman ürünleri sunan Vakıfbank, farklı sektörlere özel avantajlarla kredi sağlıyor. Banka ilgili kredi hizmeti kapsamında imalat sektörü, hizmet sektörü, konut ve inşaat sektörü ile yurt dışı müteahhitlik hizmeti veren şirketlere uygun maliyetli likidite sağlıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre imalat sektörüne özel kredi dahilinde bankanın sunduğu İVME finansman paketi kapsamında bulunan sektörlerle birlikte emek yoğun sektörler ve detaylandırılan diğer imalat sanayi iş kolları alanlarında finansman sağlanabilmektedir. Finansman sağlamak isteyen şirketin minimum 10 çalışanı olması gerekmekte ve bunun yanı sıra 5 ilave istihdam sağlaması gerekmektedir. Vakıfbank ilgili kredi kapsamında 1 yıl anapara ödemesiz dönem fırsatı sunmakla birlikte 5 yıla varan vade olanağı sağlamaktadır.

Vakıfbank hizmet sektörüne sağladığı kredi kapsamında temizlik ve güvenlik şirketleri, çağrı merkezleri, bilişim/ teknoloji ve yazılım şirketleri ile turizm şirketleri finansman sağlayabilmektedir. Kredi kullanmak isteyen şirketlerin asgari 10 kişi çalıştırıyor olması ve 5 ilave istihdam sağlaması gerekmektedir. Bankanın konut inşaat sektörüne sağladığı kredi kapsamında hasılat paylaşım yöntemi ile yürütülen tamamlanmamış inşaat projeleri finansman sağlayabilmektedir. İlgili kredide 2 yıl anapara ödemesiz dönem bulunmakta ve 5 yıla kadar vadelendirme olanağı sunulmaktadır. Vakıfbank yurt dışı müteahhitlik firmalarına sağlayacağı kredi dahilinde ise istihdamın yüzde 75’inin Türkiye’den sağlanması koşulu bulunmaktadır. Bahse konu kredi kapsamında vade proje süresi ile uyumlu olacak şekilde ayarlanabilmektedir.

Vakıfbank söz konusu kredilerin bir kısmında ilave ek istihdam karşılığında sağlayacağı kredi tutarını artırabilmektedir. KOSGEB 175 baz puanlık faiz indirimi haberi için buraya göz atabilirsiniz.