Ulaşlar Turizm Kimin Ne İş Yapar? ULAS Hisse!

Ulaşlar Turizm Kimin Ne İş Yapar? ULAS Hisse!

4 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ulaşlar Turizm; “Meftun Halı Möble” ismiyle 1977 yılında kurulmuştur. Halıcılık sektöründe faaliyet gösteren firma 80’li yılların başından itibaren beyaz eşya sektörüne de girmiştir. Bunun üzerine firmanın ismi 1985 senesinde Ulaşlar Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret ve Pazarlama A.Ş. olmuştur. 1998 senesinde Club Otel Ulaşlar’ı kuran firma turizm sektörüne de giriş yapmıştır. Ulaşlar Turizm kimin ne iş yapar sorularına cevaplar ile birlikte ULAS hisse performansı ve firmaya dair detaylı bilgiler içeriğimiz devamında verilmiştir.

Ulaşlar Turizm Kimin Ne İş Yapar?

Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama A.Ş.; turizm ve otelcilik başta olmak üzere geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Firmanın konaklama sektöründeki otelleri:

 • Viva Ulaşlar Hotel
 • Club Otel Ulaşlar

Ulaşlar Turizm sahibi kim sorusunu da firmanın ortaklık yapısını vererek cevaplandırabiliriz. Zira Ulaşlar Turizm hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) ULAS kodu ile işlem görmektedir. Ulaşlar Turizm ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

 • Tevfik Mutlu Ulaş – yüzde 12,55
 • Cüneyt Ulaş – yüzde 12,49
 • Tevfik Meftun Ulaş – yüzde 11,03
 • Diğer – yüzde 63,93 (halka açık fiili dolaşımdaki yüzde 63,88)

Ulaşlar Turizm Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • Yılmaz Ulaş – Yönetim Kurulu Başkanı
 • Tevfik Meftun Ulaş – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Tevfik Mutlu Ulaş – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 • Bilal Tayfun Yeşilyurt – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • Ekrem Yadigar – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ulaşlar Turizm ULAS Hisse Analizi Nasıl?

Borsa İstanbul’da ULAS kodu ile işlem gören Ulaşlar Turizm hissesinin grafiği incelendiğinde; 2015 yılı sonundan 2020 yılı bahar aylarına kadar dar bantta inişli-çıkışlı bir grafik seyrettiği görülmektedir. 2015 yılı Aralık Ayı’nda 1 liranın üzerinde olan ULAS, 2020 yılı Mayıs ayına kadar aşağı ve yukarı yönlü ufak hareketlerle gelmiş ve Mayıs ayı itibari ile 1 liranın üzerinde işlem görmüştür.

2020 yılı Haziran Ayı’ndan itibaren yükselişe geçen ve kısa sürede 2 lirayı aşan ULAS bir miktar geri çekilmenin ardından yeniden tırmanışa geçmiş ve 4 liranın üzerine kadar çıkmıştır. 4 Aralık 2020 itibari ile ULAS hisse 4,40 liradan işlem görmektedir. Hissenin bu noktadan sonra izleyeceği seyir merakla takip edilmektedir.

Ulaşlar Turizm Haberleri KAP ve İletişim Kanalları

Ulaşlar Turizm borsaya kote bir şirket olması nedeniyle önemli gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden (Ulaşlar Turizm KAP bağlantı adresi içeriğimizin sonunda yer almaktadır) duyurmaktadır. Buna ek olarak Ulaşlar Turizm haberleri firmanın resmi internet sitesinde yer alan; “Hakkımızda” sekmesinin en altında bulunan “Haberler” sekmesinden de takip edilebilir. Ayrıca kamuya açık yayım yapan medya kuruluşları (yazılı, işitsel, görsel vb.) üzerinden de firma hakkındaki haberler takip edilebilir.

Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama A.Ş iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Day. Tük. Mal. Tic. Paz. A.Ş. Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1042. Cadde 1330 Sokak No:3/4 Çankaya/Ankara
 • Ulaşlar Turizm Telefon: +90 312 474 04 90
 • Ulaşlar Turizm Faks: +90 312 474 04 91

Ulaşlar Turizm KAP sayfası: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/1677-ulaslar-turizm-yatirimlari-ve-dayanikli-tuketim-mallari-ticaret-pazarlama-a-s