Türkiye Finans Kimin 2021 Türkiye Finans Güvenilir Mi?

Türkiye Finans Kimin 2021 Türkiye Finans Güvenilir Mi?

1 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.; kamuoyunda sıkça kullanılan ve daha yaygın olarak bilinen ismi ile Türkiye Finans. Banka, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ilk özel finans kuruluşu özelliğine sahip olarak 1991 yılında Anadolu Finans ismi ile faaliyetlerine başlamıştır. Katılım Bankacılığı hizmeti sunan Family Finans ile 2005 yılında yollarını birleştiren banka, 28 Aralık 2005 tarihinden bu yana Türkiye Finans ismi ile katılım bankacılığı alanında hizmet vermektedir. Türkiye Finans Kimin 2021 Türkiye Finans Güvenilir Mi ve buna benzer pek çok sorunun cevabını da yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası, ülkemiz katılım bankacılığı sektörünün en önemli aktörleri arasında yer almaktadır. Dini hassasiyetlere sahip vatandaşlarımız Türkiye Finans Katılım Bankası’nda birikimlerini değerlendirebilmekte ve bankadan gerekli finansmanları sağlayabilmektedirler.

Türkiye Finans Kimin 2021 Türkiye Finans Güvenilir Mi? Türkiye Finans Ortaklık Yapısı Nasıl?

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın ortaklık yapısı son dönemde bazı küçük değişikliklere uğramıştır. Bununla birlikte bankanın hakim ortağı uzun süredir aynıdır. Türkiye Finans’ın büyük ortağı yüzde 67,03 hisseyi elinde bulunduran The National Commercial Bank (NCB)’dir. The National Commercial Bank (NCB) Suudi Arabistan merkezli bir katılım bankasıdır. Türkiye Finans’ın yüzde 10,57’lik hissesi Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin elinde bulunmaktadır. Bankanın diğer küçük paylı ortakları toplamda yüzde 22,4’lük hisseye sahiptir.

Türkiye Finans Güvenilir Mi 2021?

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın hakim ortağı konumunda bulunan The National Commercial Bank (NCB), Arap finans dünyasında önemli bir yere sahiptir. Bankanın aktif büyüklüğü 118 milyar dolar civarındadır. Bu nedenle Türkiye Finans’ın güvenilir bir banka olduğu ortadadır. Ayrıca Türkiye Finans Katılım Bankası da, tıpkı ülkemizdeki diğer bankalar gibi, faaliyetlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetiminde yürütmektedir.

Türkiye Finans’ın Kaç Şubesi Var? Türkiye Finans Şube Sayısı

Türkiye Finans’ın şube sayısı 2021 yılı itibariyle 295’tir. Türkiye Finans şube sayısı dönem dönem bankanın yeni şube açması ya da mevcut şubelerden bazılarını kapatması ile değişebilmektedir.

Türkiye Finans’ın Kaç Çalışanı Var? Türkiye Finans Personel Sayısı

Türkiye Finans’ın çalışan sayısı işe alma ve işten çıkarmalarla çok sık farklılık göstermektedir. Bununla birlikte 2021 yılı itibari ile Türkiye Finans personel sayısı 4 bin civarındadır denilebilir. Türkiye Finans Kimin 2021 Türkiye Finans Güvenilir Mi haberi akabinde; Katılma hesabı caiz mi yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Türkiye Finans Yönetim Kurulu Kimlerden Oluşuyor?

Saeed Mohammed A. ALGHAMDI – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı

Wael Abdulaziz A. RAIES – Türkiye Finans Genel Müdür​ü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Eren GÜRA – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi

Faisal Omar A. ALSAGGAF – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi

Majed Hamdan A. ALGHAMDI – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi

Meriç ULUŞAHİN – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi​

Müge​ ÖNER​ – Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi​

Türkiye Finans İletişim Kanalları

Türkiye Finans telefon numarası, Türkiye Finans adres gibi bilgiler ve diğer Türkiye Finans iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

Türkiye Finans Genel Müdürlük Adresi: Saray Mahallesi Sokullu Caddesi No:6 Ümraniye/İstanbul

​​Türkiye Finans Genel Müdürlük Telefon: 0216 676 20 ​00

Türkiye Finans KEP Adresi: turkiyefinans​​@hs03.kep.tr

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş Mersis No​​ ​: 0068006387095226

Türkiye Finans Genel Müdürlük Faks: 216 676 29 05

Türkiye Finans EFT Kodu: 206

Türkiye Finans Swift Kodu veya Türkiye Finans BIC Kodu: AFKBTRISXXX

Türkiye Finans Telefon Bankacılığı veya Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri: 0850 222 22 44